Aj výber radiátorov dá zabrať


V každodennom živote sa nad radiátormi ani nezamyslíme. Berieme ich ako bežnú súčasť našich domácnosti a nijako špeciálne ich nevnímame. Bez týchto prvkov si domácnosť nevieme predstaviť. Hlavu nad radiátormi si však lámu tí, ktorí sa pustili do stavby rodinného domu. Je pravdou, že najnovším trendom je podlahové kúrenie, ale radiátory aj tak celkom nevymizli z našich domácnosti. Otázkou však zostáva ako celé kúrenie nastaviť tak, aby bolo efektívne, praktické, ekonomické a aj estetické. Aj v prípade výberu radiátorov sa nás otvára široká škála produktov.

radiátor

Ako sa vyznať vo všetkých typoch  radiátorov? Nechajte si poradiť


V zásade radiátory spĺňajú  základné predpoklady a to také, že musia byť vyrobené z materiálov, ktoré dobre vedú teplo a mali by byť navrhnuté tak, aby mali čo najväčšiu plochu na odovzdanie tepla. Radiátory môžu byť vyrobené z liatiny alebo z oceľového plechu či ďalších materiálov. Logické a podstatné tiež je, že veľkosť radiátora závisí aj od veľkosti miestnosti, ktorú chcete vykurovať. Preto spoločnosti ponúkajú veľa možností na výber .

Sú rôznych dĺžok aj šírok. Skúsený odborník vie určite dobre poradiť, ktorý typ radiátora je vhodný. V predsieni je vhodný  radiátor , ktorý nebude príliš veľký, nakoľko predsiene bývajú menšie, ale zároveň by mal byť dosť veľký na to ,aby sa miestnosť dostatočne vyhriala a osušila, keďže v predsieni si zvykneme odkladať topánky, častokrát aj sušiť bundy v zime. Iný radiátor zase bude v kuchyni, http://www.nabyteksprint.cz/menu/92/kuchyne-kuchynske-linky/ kde sa viac varí a teplo, okrem radiátora vzniká aj pri varení. Osobitnou kategóriou sú radiátory do kúpeľne. Tie bývajú štandardne rebrinové , čo má aj logický základ v tom, že v kúpeľni často sušíme uteráky či iné odevy. Navyše v kúpeľni býva často vlhko, je dobré mať väčší radiátor ako zbraň proti vlhkosti. V poslednej dobe vzniká trend kombinovať v kúpeľni rebrinové radiátory s podlahovým kúrením. Pri výbere radiátorov je podstatné si uvedomiť, ktorú časť domu chceme vykúriť .

topení

Radiátory ako dizajnové kúsky v domácnosti


Okrem klasických univerzálnych, plochých a rebrinových radiátorov máme tiež špeciálnu skupinu a to sú dizajnové radiátory. Táto časť určite viac zaujme ženy, keďže tie zvyčajne bývajú tými, ktoré sa estetickou stránkou zaoberajú. Naopak muži zase volia a vyberajú veci podľa praktickosti.  A práve tieto dve veci dokážu spojiť dizajnové radiátory. Aj v tom prípade platí, že fantázií sa medze nekladú a je naozaj len na vás aký typ a štýl si zvolíte. Na výber je ich mnoho, dokonca sú zhotovované aj v rôznych farebných prevedeniach, aby dostatočne vyhovovali našim požiadavkám.


Širokú ponuku nájdete aj na stránke https://www.viessmann.sk/.