British Steel znížila 400 pracovných miest na celom svete

British Steel prepúšťa niekoľko svojich pracovníkov v podnikoch v Írsku, Holandsku, Veľkej Británii a Francúzsku, ktorým ponúkne nové administratívne, profesionálne a riadiace úlohy v týchto krajinách. Výkonný predseda tohto gigantu, Roland Junck, vyjadril svoje znepokojenie, že bol nútený urobiť toto rozhodnutie, no na druhej strane v tom vidí potenciál na ďalšiu transformáciu, ktorá je nutná a musí pokračovať, aby mal celý podnik udržateľnú budúcnosť. Od toho je závislých takmer 5000 pracovníkov priamo British Steelu a ďalšie tisíce v dodávateľských subjektoch.

továrna

Pre rozkvet treba prinášať aj obete
Vedenie firmy je pevne presvedčené, že na dosiahnutie určeného cieľa im môžu tieto opatrenia pomôcť a tiež uznalo, že britskí oceliarivýrobcovia ocele prežívajú ťažké časy, preto vyzvalo vládu na väčšiu podporu oceliarskeho priemyslu. Odborová organizácia zvlášť vyzdvihla prínos zamestnancov, ktorí tieto obete priniesli pre udržateľnosť podniku, no ako sklamanie vnímajú krok spoločnosti, zrušiť pracovné pozície hneď po tom, ako podnik oslávil druhý úspešný rok a prvý štvrťrok so ziskom 21 miliónov libier.

kovář

Odnože vo viacerých mestách
Vznik British Steel sa datuje na jún v roku 2016, kedy spoločnosť Tata Steel predala aktíva Greybull Capital. Zamestnanci sú usídlení v mestách Teesside, Cumbrii, Severnom Yorkshire a Scunthorpe a dokopy ich je asi 4000. Zatiaľ nie je jasné, v ktorých mestách sa budú rušiť pracovné miesta. Už v priebehu roka 2010 skupina Tata začala s predajom produktov Tata Steel Europe pre skupinu Klesch, pretože bola neúmerne vysoko zadĺžená. Pritom v roku 2014 vo firme pracovalo okolo 6500 zamestnancov. V tejto divízii boli zahrnuté oceliarne v mlynoch v Teesside (špeciálne profily Teesside), špeciálne profily Skinningrove a Darlington, v Škótsku (Dalzell a Clydebridge) a vo Francúzsku (Hayange Rail Mill) a mnoho iných aktív, kde patrí aj terminál hromadného materiálu Immingham. Nehnuteľnosti boli v roku 2014 odhadované na takmer 1,4 miliardy dolárov.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup