Spánok – dobrý kamarát detí. Vďaka kvalitnému matracu.

Musíte s vašimi deťmi každý večer pred spaním zvádzať nekonečný boj a nie a nie ich presvedčiť, aby sa konečne uložili na spánok? Je posteľ pre nich miesto, kde radšej robia všetky svoje obľúbené neplechy namiesto toho, aby v určený čas išli spať? Alebo možno patríte k tým šťastnejším, ktorých deti spánok nadovšetko milujú? Ale na druhej strane ráno s deťmi rovnako zápasíte, jedine s tým rozdielom, že z tej postele ani za nič nechcú vyliezť.

Každopádne, nielen spánok, ale aj posteľ samotná, sú pre vývoj dieťaťa nesmierne dôležité. Dobré spánkové návyky a správny výber matracov pre deti budú určite neskôr zúročené. Keď dieťa vyrastie a bude dospelé. Matrace pre deti rovnako ako pre dospelých výrazne ovplyvňujú kvalitu spánku a tiež našu fyziologickú stránku. V posteli niekedy trávime aj niekoľko hodín. Predstavte si teda, ako musí telo trpieť, ak v nesprávnej polohe preleží taký dlhý čas. Má to negatívny vplyv na svaly, kĺby, chrbticu alebo prúdenie krvi. A keď sa ešte jedná o deti, ktorých telo a celkový postoj je stále vo vývine.

Matrac_dieta

Dopomôcť vašim deťom k správnemu rastu sa dá jednoducho – výberom kvalitného matraca. Nemusíte si ani veľmi lámať hlavu, prejsť všetky možné predajne alebo pregoogliť internet s cieľom nájsť špeciálne matrace dizajnované výlučne pre deti. Matrace pre deti sú na rozdiel od dospeláckych podstatne menšie, čo je samozrejmosť.

Deti_matrac

Kvalitou alebo vyhotovením sa však tieto dva typy veľmi nelíšia. Všetko znova závisí od preferencií a spacích návykov vášho dieťaťa. Niektoré majú radšej mäkšiu posteľ, iné stabilnejšiu, ďalšie spia na boku alebo na chrbte, iné sa vkuse prehadzujú. Všetkému sa dá ľahko prispôsobiť pri výbere tvrdosti matraca alebo zloženia. Matrace pre deti Segum je tá správna voľba medzi kvalitou a cenou. Pre zdravý spánok vášho dieťaťa len to najlepšie.