Sprchový kút alebo radšej sprchový box?

Mať zariadenú a prístupnú sprchu, to je pre mnohých oceniteľná a praktická výhoda. Lenže ak máme byť konkrétnejší, môžeme sa rozhodnúť medzi klasickým sprchovým kútom alebo v opačnom prípade nás zaujme sprchový box.

V postate obe možnosti dokážu priniesť pozitívny účinok, preto tu v nemalej miere záleží od individuálnych preferencií. Každá z možností môže predstavovať originálne riešenie, ktoré padne do noty práve vám. Poďme sa tak na ne pozrieť bližšie.

A začnime tým najpodstatnejším- otázkou ich využitia.

žena v župane

Povedané stručne, ak hľadáte úplne jednoduchý a šikovný spôsob sprchovania, ten dokáže poskytnúť sprchový kút. Samozrejme dokáže sa líšiť z hľadiska cenovej kategórie ale aj aj kvality, preto sa v danom smere neodporúča investovať do najlacnejších prvkov. Vyhneme sa napr. zatekaniu či jeho krátkej životnosti. K dokonalosti kútu sa hodí prvok, akým je kvalitná sklenena zastena LMmont. Týmto spôsobom dokážeme získať v súčasnosti populárne tkzv walk-in sprchové kúty, čo sú veľmi praktické a predstavujú trendový dizajn.

ruka, tlačítko

Na druhej strane box je trochu odlišný. Už len v tom, že takáto kabína je samonosná a umožňuje premiestnenie v podstate na ľubovoľné miesto. To je však len jedna z niekoľkých výhod. Oproti bežnému kútu takýto box dokáže disponovať elektronikou, pomocou ktorej sa dá ovládať osvetlenie či dokonca rádio. Vítané sú určite aj hydromasážne trysky a situácia, kedy tieto kabíny automaticky disponujú sprchou a batériou. Obsahovať môžu aj generátor pary, čo navodí atmosféru súkromnej sauny.

  • Z hľadiska univerzálneho využitia sú tak víťazom sprchové boxy z viacerých dôvodov.

Pokiaľ si však dávate záležať na celkovej estetike a chcete sa s ňou  pohrať do podrobných detailov, teda ak chcete dať vyniknúť dlažbe, obkladom a sklenenej zástene, potom dokáže byť vhodnejšou voľbou zasa sprchový kút.