Aký je to „casual“ štýl?

Mnohí z nás majú nejaký svoj štýl, najmä teda obliekania, ktorý si kupujú a ktorý preferujú. Potom existujú aj konkrétne dress codes, kde tiež môžeme nájsť rôzne štýly obliekanie pre udalosti a spoločenské akcie. Casual je bežný a najmä neformálny štýl, ktorý sa dá nosiť všade, doma, do práce, na bežné príležitosti s priateľmi. Z hľadiska spoločenskej etikety však dress code „casual“ by nemal byť príliš ležérny, ak sa jedná o nejaké akcie a udalosti. Aj v „casual“ dress code sa stupňujú rôzne druhy tohto štýlu obliekania, napríklad biznis casual alebo smart casual. V bežnom dni však takýto outfit, oblečenie i doplnky veľmi dobre využijeme.

hodinky dámské

Hodinky na každý deň

Okrem obliekania si často svoj outfit oživíme a vyšperkujeme rôznymi doplnkami. Ženy majú veľmi rady šperky a muži zase pánske hodinky. Hovorí sa, že každý muž i každá žena by mali mať vo svojom šatníka aj nejaké kúsky hodiniek. Zvlášť pre určité profesie je nosenie hodiniek akoby nepísaným pravidlom. Jedným zo štýlov, ktorý by rozhodne vo vašej kolekcii hodiniek nemal chýbať je práve „casual“ bežný štýl na bežné denné nosenie. Takéto hodinky, konkrétne dámske hodinky, by si žena mohla dať do práce, ale mohla by ich nosiť aj doma alebo na stretnutia s priateľmi či deťmi. Jednoducho elegantné a neutrálne dizajny.

pánské hodinky

Štýl by vás mal vystihovať

Pri casual hodinkách môžete variovať štýl, ktorý sami chcete alebo nosíte.Tak, aby ste ho veľmi dobre zladili so svojim šatníkom. Dámy možno skôr zvolia minimalistické modely a páni možno zase klasické hodinky, avšak s viacerými komplikáciami a funkčným pánskym dizajnom. Príliš športové hodinky sa možno nie vždy hodia i keď znova môžeme len povedať, že závisí, akú profesiu vykonávate. Pokiaľ robíte kuriéra niektorej spoločnosti, iste si môžete dovoliť dať aj trendy športové hodinky. Keď však chodíte do kancelárie alebo ste manažérom, „casual“ bude pre vás zrejme viacej klasický štýl.