Boj s tvrdou vodou

Voda nevyhnutná súčasť nášho života. Využívame ju každý deň a bez nej by sme neboli. Máme to šťastie, že nám z vodovodného kohútika tečie čistá, pitná voda, ale voda v našich končinách je tvrdá čo so sebou prináša aj veľa nepríjemnosti. Tvrdá voda vzniká nadmerným množstvom minerálov vápnik a horčík. Ich nadmerným usádzaním vzniká vodný kameň. Vodný kameň sa usádza teda všadem kde je tvrdá voda v sprchovacích kútoch, na vodovodných batériach, pračkách a aj v ľudskom organizme. Tvorba vodného kameňa nie je veľmi žiadúca. Nie lenže nepôsobí estetický, nepôsobí dobre ani ľudskú pokožku a vlasy a v neposlednom rade nie je žiadúci aj z finančného hľadiska.

vodovodný kohútik

Ukladanie vodného kameňa v spotrebičoch spôsobuje jeho ničenie a v najhoršom prípade ho dokáže úplne zničiť. Pranie prádla v tvrdej vode spôsobuje jeho nedostatočne vypranie a na dotyk nie veľmi príjemné, preto je potrebne pri praní používať aj aviváž a taktiež je potrebne viac použiť pracieho prostriedka. A to vedie k zvýšeniu financií na pranie. Aj náklady na vykurovanie sa zvyšujú vďaka vodnému kameňu, ktorý sa usádza vo vykurovacom telese a dokonca znižuje životnosť vykurovacích telies. Tvrda voda ma neblahý vplyv aj na naše vlasy a pokožku.

sprchová hlavica

Tvrda voda ich vysušuje takisto aj vlasovú pokožku, vlasy sú bez lesku a objemu. Šampón v tvrdej vode málo peni a tým pádom ho ľudia majú tendenciu použiť viac ako treba. Umývanie pokožky v tvrdej vode spôsobuje jej vysušovanie a podráždenie. S tvrdou vodou sa, ale dá bojovať pomocou zmäkčovačom vody. Zmäkčovač vody vody pre rodinný dom je vhodný na úpravy vody pre domácnosti a studne. Zmäkčovač je plnoautomatické zariadenie vďaka, ktorému odstránite nežiadúci vodný kameň jeho výhodou je, že nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Vďaka kvalitnému zmäkčovaču nemusíte už viac myslieť na tvrdú vodu dlhé roky.