Pestujeme tropické rastliny

Máte v svojom byte dostatok miesta a izby s dostatkom prirodzeného svetla. V tom prípade máte ideálne podmienky na pestovanie tropický rastlín. Citróny, banány, pomaranče, mandarínky, či limetky, sú pritom iba začiatkom toho, čo všetko môžete vo svojom byte pestovať. pri troche trpezlivosti sa dočkáte aj plodov.

plody

Nepotrebujete skleník

Tropické rastliny pochádzajú z miest s tropickým podnebím. Preto potrebujú teplo a hlavne vysokú vzdušnú vlhkosť. V našich klimatických podmienkach takéto počasie nemáme, takže pestovanie týchto rastlín sa môže zdať ako nemožné. Vieme, že rastú v botanických záhradách, no iba v skleníkoch. Váš byt je však v podstate presne to isté, teda akási forma skleníka. Tropické rastliny môžu z tohto dôvodu pokojne rásť aj u vás.

Teplo, vlhkosť a slnko

Ako bolo povedané, tieto rastliny potrebujú teplo. Ak nepatríte k zarytým otužilcom, túto podmienku váš byt s najväčšou pravdepodobnosťou spĺňa na sto percent. vzdušnú vlhkosť zabezpečíte tak, že budete rastliny rosiť. Na to vám postačí obyčajní rozprašovač. Poslednou podmienkou je dostatok svetla. Preto tieto rastliny pestujte iba tam, kde cez okno prechádza dovnútra dostatok slnečných lúčov. Toto svetlo, by malo byť čo najviac prirodzené, takže sa ho nesnažte nahradiť žiarovkou.

citrus

Leto môžu stráviť vonku

O sa postará množstvo druhov. Okrem tých, ktoré sme spomenuli v úvode môžete pestovať napríklad kávovník, mango, zelený čaj, alebo čierne korenie. Všetky rastliny môžete počas leta vyložiť na balkón, terasu, alebo na záhradu. Letné počasie v našich končinách im totiž vyhovuje. Pri extrémne suchom počasí, však ani v lete nezabúdajte na časté rosenie. Rastliny striekajte s vodou ale iba skoro ráno, alebo podvečer, kedy slnečné lúče nie sú tak silné. Mokré listy totiž slnko môže spáliť rovnako ako u našich druhov.