7 zaujímavosti o Nemecku


1. Nemecko je jednou z najhustejšie obývaných krajín v Európe.
Áno, krajina má ohromujúci počet obyvateľov – 80 636 124 ľudí! A napriek tomu, že Nemecko je pomerne veľká krajina, stále to znamená, že je to 231 ľudí na kilometer štvorcový!

panorama

2. Tretina Nemecka je pokrytá lesom a lesom.
Napriek hustote obyvateľstva je značná časť Nemecka v skutočnosti stále pokrytá listami. A určite je to úžasné. Náš malý tip? Ak ste fanúšikom rozprávok bratov Grimmovcov, možno by ste chceli navštíviť Čierny les…

3. Berlín je 9-krát väčší ako Paríž a má viac mostov ako Benátky
Stavba sa datuje do 13. storočia. Mesto sa rozprestiera na neuveriteľných 891,8 km², čo je dostatok priestoru pre 1650 mostov, ktoré sú v meste.

4. Najdlhšie slovo zverejnené v nemeckom jazyku je Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft.
Voľne prekladá hlavný mechanizmus motorového zariadenia na dunajskej lodnej elektrárni. Slovo Rindfleischetikettierungsueberwachungsaufgabenuebertragungsgesetz, ktorým sa deleguje monitorovanie označovania hovädzieho mäsa, bol z nemeckého jazyka v roku 2014 odstránený.

5. Hlavné mesto Nemecka sa zmenilo 7 krát!
Z Aachen (počas Carolingianskej ríše) do Regensburgu, Frankfurtu nad Mohanom, Norimbergu, Berlína, Weimaru (neoficiálne počas nepokojov v Berlíne), Bonnu (a východného Berlína) a od roku 1990 opäť v Berlíne!

6. Nemecko je niekedy známe ako krajina básnikov a mysliteľov.
Nemecko vlastní 13 spisovateľov, ktorí nosia Nobelovu ceny. Je domovom svetoznámych spisovateľov ako Friedrich Schiller, E.T.A. Hoffmann, Günter Grass a Maria Stona.

krajina

7. Nemecko je druhým najväčším spotrebiteľom piva v Európe.
Hneď za Českou republikou je známe, že nemeckí spotrebitelia spotrebúvajú dostatočné množstvo „tekutého zlata“. Ale vzhľadom na to, že bavorovia považujú pivo za základné jedlo a pijú v priemere 150 litrov na osobu ročne, myslíme si, že dávajú Češi útočisko za svoje peniaze.