Agrokomplex v Nitre: najsilnejší traktor na svete Quadtrac 620

Výstavisko je aj miestom obrovských poľnohospodárskych strojov. Pri najmenšom zaujímavým kusom je štvorpásový traktor Case IH Quadtrac 620, ktorý je naozaj veľká masa svalov. Váži viac ako 29 ton a stojí viac ako superrýchle športové 4 dverové vozidlo Mercedes – Benz AMG GT 63 S.

traktor
 
Za 400 tisíc € však vodič traktora dostane aj luxus. Klimatizácia v interiéri, či kvalitná audio súprava, ale aj luxusné sedadlo sa postará o komfort. Pritom stroj sa na poli šoféruje úplne sám.
   Najnovšie technológie dokážu pracovať s maximálnou presnosťou 1 cm. Navyše autonómne riadenie sa na poli vyhne prekážke za predpokladu, že pozemok je zmapovaný
 
Šofér na rozdiel od vodiča Limuzíny má omnoho menej práce a obvykle len dozerá na prístroje z pohodlia sedačky. Nemusí radiť rýchlosti, dávať smerovky ani kontrolovať okolie.
 
Milovníci drahých áut sa vedia buchnúť po vrecku. Ale tak isto aj poľnohospodári za techniku vysolia nielen stovky tisíc ale aj milióny €. Jeden z takýchto luxusných silákov je aj vystavený v Nitre. Model Quadtrac stojí až 400 tisíc €  samozrejme v závislosti od výbavy.
 
Tomáš Chovanec z firmy, ktorá ich k nám dováža prezradil, že ročne predajú okolo 90 kusov techniky tejto značky. Ich najdrahší model predstavuje vrchol ponuky, je najsilnejší na svete. Hovorí o tom aj overený test, kde uviedli, že na výstupom hriadeli merali o sto konských síl viac ako u konkurencie.
 
V Česku a na Slovensku jazdilo začiatkom roka až 133 kusov modelu Quadtrac. Aj podľa Chovanca najsilnejší je úplná špička, ktorá poskytuje komfort. Prispeje k tomu nízka hladina hluku v kabíne, len 68 dB, a šofér môže nastaviť automatickú klimatizáciu.
 
Stojí za ním viac ako 63 rokov histórie výroby. Začala sa prvým vyrobeným kĺbovým traktorom STEIGER. Od roku 1986 traktory STEIGER patria pod krídla značky CASE IH. Vďaka vývojárov a nadšených konštruktérov vznikol v roku 1996 unikátny štvorpásový traktor QUADTRAC.
 
Golem jazdí na naftu a jeho cena je fakt astronomická. Za túto sumu si môžete kúpiť aj limitovanú edíciu Ford GT40 Heritage, či najsilnejšiu Limuzínu Maybach od Mercedesu. S pásovými mašinami sa môžete stretnúť aj na cestách.
Traktor je vyrábaný v USA, avšak má homologizáciu. Môže jazdiť po komunikáciách Európy.
Zrýchlenie na stovku nemá zmysel porovnať, pretože poľnohospodárske stroje majú obmedzenú rýchlosť. V teréne však lepší pomocník ako traktor nenájdete. To aj vďaka unikátnej navigácii.

stroje
 
Technické parametre Quadtrac 620
Cena: 400 000 €
Max. rýchlosť: 40 km/h
Priemerná spotreba: 14 litrov na motor hodinu ( ale bez záťaže)
Objem motora: 12,9 l
Výkon motora: 692 koní
Krútiaci moment: 2 940 Nm
Objem nádrže: 1 881 l
Prevodovka: 16 rýchlostí dopredu, 2 dozadu
Počet valcov: 6
Výrobca motora: Fiat
Celková Hmotnosť: 29 029 kg
 
Koniec koncov, je táto mašina veľkým pomocníkom na poli. Rýchlejšie dokončí stovky hektárov.