Prečo radi nakupujeme?


Chlapi sa veľmi často žien pýtajú, prečo vlastne tak veľmi milujú nakupovanie. Niežeby to bolo niečo, čo každú ženu úplne vystihuje, ale povedzme si to úprimne, že v globále to určite baví oveľa viac ženy ako mužov. No aby sme stále nehovorili len o negatívach a o tom, že počas nakupovania míňame naozaj množstvo peňazí. Viete vôbec, prečo tie ženy tak rady nakupujú? Čo ich na tom vlastne baví a prečo sa toho odmietajú vzdať napriek tomu, že už toho pokúpili skutočne veľmi veľa? To je otázka, ktorú by ste si mali zodpovedať. Ale aby toho nebolo málo, my máme, samozrejme, určitú teóriu, prečo to tak je a prečo veľmi veľa ľudí nakupovanie doslova miluje.

obchod

1.       Urobia si radosť. Mnohí ľudia to považujú za liek, práve preto, že sa môžu potešiť tým, že si niečo kúpia sami pre seba. Napriek tomu, že občas máme pocit, že to preháňame, na druhej strane je to vždy možnosť, ako sa potešiť. Ako jednoducho obohatiť svoj šatník alebo ktorúkoľvek sféru svojho života, na ktorej vám práve v tejto chvíli záleží. Aj to je dôvod, prečo ľudia tak radi nakupujú.

2.       Liek na depresiu.Možno sa budete čudovať, ale skutočne mnohí ľudia berú nakupovanie ako nejaký liek na depresiu. Keď majú zlý deň, urobia si radosť tým, že si niečo pekné kúpia. Možno vám to príde vtipné, ale naozaj to takto reálne funguje, napriek tomu, že je to pre nás nepredstaviteľné. Je to ako forma depky, keď si jednoducho chcete zlepšiť svoj deň. Máte zlú náladu, tak si predsa niečo kúpite, keď máte tú možnosť, no nie?

pracovní plocha

3.       Odmena.Mnohí ľudia si dávajú nakupovanie za odmenu. Robia to štýlom „keď zvládnem toto“ alebo „keď urobím tento projekt do práce“. Jednoducho si takto pohladia ego, pretože kým sa niektorí ľudia odmeňujú pohárom vína alebo cigaretou, druhí si niečo pekné kúpia. Musíte si však dávať pozor na to, aby to neprešlo do závislosti od nakupovania.