Ako ušetriť pri kúpe oblečenia

Špeciálne udalosti

Ak nejaký kúsok nenosíte príliš často, neoplatí sa vám vlastniť ho. Omnoho výhodnejšie je v tomto prípade požičať si danú vec. Veľmi dobrým príkladom sú spoločenské šaty, ktorých ceny sa vedia vyšplhať skutočne vysoko. Väčšina žien si takéto šaty oblečie len na jednu akciu, zvyšok času jednoducho len visia v skrini a zavadzajú. Samozrejme, nájdu sa výnimky, ktoré ich využijú na viac udalostí, ale je isté, že na bežné nosenie sa jednoducho nehodia. Tento problém sa dá veľmi ľahko vyriešiť, pretože v dnešnej dobe existuje mnoho požičovní spoločenských šiat, či kostýmov, kde si každá z nás príde na svoje.

oblečení

Second hand

Ďalšou veľmi výhodnou možnosťou je nákup z druhej ruky. Nákupom použitého tovaru šetríte nielen svoje peniaze, ale aj planétu. Tieto obchody sa stávajú čoraz populárnejšími z veľa dôvodov. Hlavným z nich je originalita. Je veľmi malá pravdepodobnosť, že niekto bude mať rovnaké oblečenie ako vy, aj nakupujete v „sekáči“.

Môžete tak svoj štýl presadiť oveľa zaujímavejším spôsobom, a vystúpiť z davu. Často tu objavíte aj kvalitné dizajnérske značky, za ktoré zaplatíte len zlomok z ich pôvodnej ceny. Ak ste zvyknutí nakupovať v bežných obchodoch s oblečením, tieto ceny vás skutočne zaskočia. Dajte si však pozor, aby ste neskĺzli do extrému, kedy budete vlastniť hory oblečenia, len preto, že bolo zrazu lacné.

slevy

Kupujte len tie veci, ktoré sa vám skutočne páčia, a vyhovujú vám vo všetkých ohľadoch. Nepríjemné materiály, nepohodlné strihy, nesprávne čísla a škaredé farby vo vašom šatníku jednoducho nemajú čo robiť. Definujte svoj vlastný štýl podľa toho, čomu sa venujete a ako pri tom chcete vyzerať. Ak veľa cestujete, stavte na pohodlnosť, ak trávite väčšinu času v kancelárii, hľadajte niečo, v čom sa budete cítiť sebavedome a profesionálne. Práve vďaka týmto rozhodnutiam sa zbavíte potreby vymetať nákupné centrá v období zliav, pretože už budete vedieť, čo chcete. Takýto chvíľkový ošiaľ má často za následok preplnený šatník, pri ktorom skonštatujete, že si nemáte čo obliecť. Tento pocit je spôsobený tým, že jednotlivé kúsky dohromady vôbec nedávajú zmysel, pretože každý z nich bol nakúpený bezhlavo, kvôli zdanlivo výhodnej cene.