Doprajte svojej interiérovej mačke trochu čerstvého vzduchu. Postačí vám k tomu balkón.

Ak chováte mačku v byte, určite má nádherný život. Tieto šelmy si dokážu na pohodlie postele a stravu trikrát za deň veľmi rýchlo zvyknúť. Čerstvý vzduch a vyhrievanie na priamom slniečku, im však nenahradí nič.  Pokiaľ máte vo svojom byte balkón, tento luxus môžete svojej mačke dopriať bez najmenších problémov.

kočka
 
Vypustiť mačku na nezabezpečený balkón, by nebolo veľmi rozumné. Najmä ak bývate na vyšších poschodiach. Samozrejme aj z prízemia vám vaša šelma môže utiecť. Výborným riešením sú špeciálne siete, určené na tento účel. Ich vnútro je vystužené pevným drôtom, takže sa nemusíte obávať, že ho váš miláčik prehryzie, alebo rozškriabe. Sú naozaj veľmi pevné a odolné voči poškodeniu, takže nimi dokážete svoj balkón stopercentne zabezpečiť. Dostanete ich v rôznych vyhotoveniach. Ak máte mačiatko, alebo mačičku menšieho vzrastu, je dobré si zaobstarať sieť s menšími okami. Sú síce o pár eur drahšie, ale verte, že to stojí za to. Pri väčších jedincoch vám postačia aj väčšie oká, ktoré sú samozrejme lacnejšie.
 
Spolu so sieťami dostanete aj špeciálne zariadenie na ich upevnenie. Inštalácia je veľmi jednoduchá,takže ju zvládnete aj vtedy, keď nepatríte k zručným majstrom. Dajte si pozor na to, aby ste si kúpili vždy trošku väčší rozmer, ako má váš balkón. Je totiž dobré ak budete mať malú rezervu. Keďže mačky patria k výborným horolezcom a prvé čo so sieťou urobia, bude šplhanie, dbajte na naozaj precízne upevnenie. Inak vám môže váš chlpáč utiecť a v horšom prípade to môže skončiť veľmi zle.

kocour
 
Za štyri metre štvorcové siete zaplatíte od troch do štyridsiatich eur. Cena záleží od viacerých faktorov. V prvom rade rozhoduje odolnosť a pevnosť vlákien, rozmery ôk a taktiež to, či chcete sieť zelenej farby, alebo tú transparentnú. Ak sa rozhodnete pre ich kúpu, poobzerajte sa ideálne po internete. Tento tovar je totiž v internetových obchodoch omnoho lacnejší. Navyše budete mať aj lepší výber.