Jarmoky

Usporadúvajú sa v rôznych mestách či dedinách po celom Slovensku, no každý z nich je jedinečný. Niektorým siaha história až niekoľko storočí dozadu a práve preto sa dodnes tešia veľkej obľube verejnosti. Ak ste sa žiadneho takéhoto podujatia ešte nezúčastnili, rozhodne túto chybu napravte. Predstavím vám zopár vecí, ktoré tu rozhodne zažijete.
Nájdete tu stánky od výmyslu sveta, no hlavnou podstatou sú tie remeselné. Môžete sa tak kochať poctivou ručnou prácou a podporiť týchto remeselníkov kúpou ich výrobkov. Nájdete tu hlavne:

řemeslo.jpg

  • rezbárske výrobky z dreva
  • ozdobené hlinené hrnčeky, misky a iné riady
  • kožené opasky či topánky, klobúky, kožušiny
  • ručne vyrábanú kozmetiku z prírodných ingrediencií 
  • propolisové zdobené sviečky 
  • zdobené medovníky 

Kreativite sa medze nekladú, nájdete tu skutočne čokoľvek, je len treba poriadne sa porozhliadnuť.
Nechýba samozrejme ani výborne jedlo, ktoré k zábave jednoducho patria. Odvšadiaľ sa valia lákavé vône, až si človek nevie vybrať. Tešiť sa môžete na: klobásy, jaternice, pečienky, langoše, trdelníky, koláče, cukrovú vatu, popcorn a iné dobroty. Dospelí si tiež prídu na svoje pri stánkoch s alkoholom, majú na výber hlavne zo širokej ponuky slovenských medovín, burčiaku či vín. 

perníčky.jpg

Ruka v ruke s týmito zvykmi ide aj kultúrny program, ktorý sa postará o celodennú zábavu pre kohokoľvek. Zažijete folklórne vystúpenia, koncerty a mnoho ďalších zaujímavých akcií. Pre tých odvážnejších sú k dispozícii aj kolotoče, na ktorých sa môžete kedykoľvek vyblázniť a zvýšiť si hladinu adrenalínu v krvi. 
Ak vás toto krásne živé podujatie láka, zistíte kedy sa koná vo vašom okolí a rozhodne sem zavítajte. Možnosti sú vskutku pestré, preto sa nemusíte báť, že sa budete nudiť. Na svoje si tu prídu ľudia akejkoľvek vekovej kategórie, preto neváhajte, a zavolajte rodinu či priateľov, aby ste si spolu užili nezabudnuteľný jarmok!