Kreatívne fimo

Fimo je polymérová hmota určená na modelovanie. Je netoxická a bez zápachu, má podobnú konzistenciu ako hlina. Fimo je možné zakúpiť v rôznych farbách, ktoré je možné navzájom miešať.
Práca s fimom je zábavná v niekoľkých smeroch, na svoje si prídu deti aj dospelí.

Práca s fimom.
V kreatívnych chvíľach, keď sa chcete umelecky vyjadriť, je možné z fima modelovať rôzne produkty. Potrebujete na to hmotu, nôž na jej krájanie, čistý hladký povrch na spracovávanie hmoty https://www.nevsedni-svet.cz/vedci-vystopovali-zbyvajici-polovinu-chybejici-bezne-hmoty-vesmiru/(napr. sklo alebo kachličky) a samozrejme, čisté ruky.

vzory

Fimo hmota je veľmi tuhá, preto ju je potrebné najskôr spracovať rukami, ktorých teplo hmotu zjemní, zvláčni, dodá jej mäkkosť a poddajnosť. Následne je možné použiť rôzne nástroje a formičky, ktorými jej dodáte želaný tvar. Vždy, keď idete na nový projekt, všetko musíte poriadne očistiť, aby sa zvyšky a ich farby nenalepili na čistú novú hmotu a neznehodnotili jej krásnu farbu. Farby je možné miešať, vytvárať prechody alebo skladať vrstvy, rôzne nadstavce na strojčeky ponúkajú nekonečné možnosti. Výsledky Vašej práce upečiete v rúre, čím získa hmota tvrdosť a stálosť.

Hotové fimo.
Samozrejme, pre tých lenivejších alebo menej zručných je možné kúsky fima zakúpiť už spracované. Dostupné sú nielen jednoduché geometrické vzory, ale aj detailne spracované zdobenia, ktorých výroba by Vám zabrala dlhší čas a vyžadovala by prax. Lacné hotové prepracované produkty sú na

Použitie fima.
Fimo je obľúbené ako dekoratívny prvok, využijete ho v množstve projektov. Môžete ním ozdobiť rôzne predmety, vytvárať z nich bižutériu či použiť ho na originálne nechtové kreácie. Jeho použitie končí tam, kde končí Vaša fantázia.
Pridanie fimo produktov do Vašej tvorby je zábavné, ľahké a originálne. Malé kúsky hmoty sú výbornou náhradou všade tam, kde si želáte použiť dokonalé jasné línie, ktoré je zložité nakresliť v malom formáte. Fimo navyše pri styku s lepidlom alebo lakom nemení tvar a konzistenciu.

ilustrace

Na umiestnenie fima na správne miesto môžete použiť ľubovoľný nástroj. Najčastejšie je ním pinzeta, špáradlo, citrusové drievko, špička štetca a podobne. Hmotu vždy podľa použitie dobre pripevnite na podklad (napr. lepidlom alebo gélom na nechty) a zafixujte.