Pusťme svetlo dovnútra

Rada to prenechám skúsenejším a vzdelanejšími osobnostiam. Nie som ani domáci majster, ale našťastie väčšina mužov áno, takže si skvele poradia s čímkoľvek, čo my krehké ženy nevládzeme. To sa týka aj zapojenia svetiel vo vašom dome.

pásek

Náš interiér by mal žiariť, oslňovať, ale zároveň príliš nedráždiť náš zrak alebo nám nespôsobovať únavu. Ideálom na poli osvetlenia tak môžu byť LED pásiky alebo diódy, ktoré sa tešia v posledných rokoch našej veľkej pozornosti.Nielen že majú krásny moderný dizajn, ale zároveň zostanú dlho na žive a vy vďaka nim usporíte naozaj veľké množstvo energie.

Pre každú izbu sa samozrejme hodí iný svetelný zdroj a my vám radi poradíme, ako si správne vybrať. Logicky potrebujete silnejší žiarenie do kuchyne, kde pracujete alebo obývacej izby, tiež pri písacom stole by ste mali vidieť, nechcete predsa loviť poskakujúce písmenká na papieri. V spálni by sme zato mali mať svetlo tlmenejšie, ktoré naladí na intímnu atmosféru a pripraví naše telo a myseľ dokonale na odpočinok.

Pre fanúšikov LED pásikov

Mnohí ich užívatelia dobre vedia, že práve vďaka nim môžu priestoru dať úplne iný rozmer a vdýchnuť mu originálnu a sviežu dušu. Vytvára krásne svetelné efekty, ktoré sa jednoducho musia páčiť snáď každému. Existuje ich však také množstvo, že pre vás môže byť niekedy veľmi ťažké si správne vybrať. Stačí len dodržať niekoľko parametrov a budete mať ten správny aj vy.

ložnice

· Typy diód

Najčastejšie sa stretnete s dvomi druhmi, a to s označením SMD 3528 alebo SMD 5050. Toto číslo znamená rozmer diód. V prvom prípade ide o veľkosť 35×28 mm, v druhom sú diódy veľké 50×50 mm. Prvý typ má až 3x jasnejšie svetlo, ktoré sa tak hodí do kuchyne, šatníkové skrine alebo kúpeľne.
· Šírka hrá tiež svoju úlohu
Najčastejšie sa jedná o 8mm, 10mm a 12mm.
· Prečo voliť tie vodotesné?
V niektorých priestoroch sa môže objavovať vlhkosť alebo priamo voda, tu sa teda investícia do takého pásku skutočne oplatí.
Bližšie informácie k vášmu rozhodovaniu nájdete napríklad tu https://www.ledprodukt.sk/13-led-pásiky-5m.