Kúpu a predaj firmy zverte do rúk fundovanej spoločnosti

Mnoho ľudí sa rozhodne, že začne s podnikaním a založia si firmu či spoločnosť, ktoré sa orientujú na niektorú zo sfér, môžu mať však rozličné formy, napríklad to môže byť akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, SE, môžu, ale nemusia byť platcami DPH a podobne.

muž za počítačom

Podnikať v dnešnej dobe nie je vôbec jednoduché. Na trhu je mnoho spoločností a firiem, ktoré sa snažia získať si čo najväčší podiel zisku na trhu, a tak je rivalita obrovská a prežije len ten najsilnejší. Mnoho z firiem sa po nejakom čase dostane do finančných ťažkostí a z nich je už dosť náročné vymaniť sa. Nezostáva im iná možnosť, len firmu predať. Opačný prípad je, ak sa niekto rozhodne začať s podnikaním, ale nechce sa zaoberať zdĺhavým procesom vybavovania potrebných náležitostí pri zakladaní novej spoločnosti, ten má možnosť odkúpiť už fungujúcu firmu.

S touto požiadavkou sa začínajúci podnikatelia môžu obrátiť na spoločnosť, ktorá sa zaoberá zakladaním a predajom ready-made spoločností. Tie môžu byť založené na Slovensku, ale aj v blízkom zahraničí, napríklad v Maďarsku, na Ukrajine, v Poľsku či v Čechách a môžu mať rozličné formy, byť alebo nebyť platcami DPH a tiež môže ísť o firmy s históriou alebo práve založené spoločnosti. Ready-made sú žiadané hlavne z dôvodu rýchleho začatia podnikania bez nutnosti absolvovať zdĺhavý proces zakladania novej firmy.

budova, okná

Spoločnosť 41business sa týmito aktivitami zaoberá a poskytuje novinky 41business, kroré pomôžu každému záujemcovi o získanie novej či ready-made firmy a postará sa o vybavenie všetkých náležitostí ako je zmena sídla firmy, zmena mena konateľa či obchodného mena a podobne. Podnikateľom ponúkajú aj virtuálne sídla firiem, ktoré môžu mať v Bratislave alebo Púchove. Ide o výhodné sídlo, ktoré šetrí financie, spoločnosť za vás preberie všetky administratívne úkony, poštu bude preberať a evidovať a vy budete mať prehľad o činnosti spoločnosti, čo vám urýchli a zefektívni vaše podnikanie.