Neschopnosť delegovať vedie k podnikateľským stratám

Každý úspešný majiteľ podniku si v určitom okamihu uvedomí, že sa musí dostať zo svojej vlastnej cesty a delegovať viac zodpovednosti na svoj tím. Tento moment „aha“ vás oslobodzuje od toho, aby vám pomohol využiť svoj jedinečný talent a viac prispel k podnikaniu.
Najúspešnejší majitelia podnikov trávia svoj čas tým, čo je pre ich podnikanie najcennejšie, a zvyšok odovzdávajú ostatným. Preto sme sa rozhodli pozrieť sa na nasledujúce dva závažné zmeny.

dohoda

1. Začnite hodnotením svojho času
Ak odovzdávate viac administratívnych úloh (napríklad telefonovanie, plánovanie schôdzí a zasielanie marketingových materiálov), môžete výrazne zvýšiť množstvo času, ktorý musíte stráviť na veľkom obraze. Kedy je ten správny čas priviesť túto pomoc? Dnes!
Nemusíte nevyhnutne najímať zamestnanca na plný úväzok. Namiesto toho si vezmite virtuálneho asistenta a zaplaťte ho za hodinu. Táto osoba môže zvládnuť plánovanie, odpovedanie na telefón a reagovanie na mnohé z vašich e-mailov, pričom môžu pracovať na diaľku z domova. Malé výdavky vám môžu poskytnúť čas, ktorý potrebujete na to, aby ste sa dostali pred viac investorov, perspektív a klientov.

obchod

2. Trénujte a dôverujte zamestnancom, aby prevzali väčšiu zodpovednosť
Keď začnete podnikať, ste vedúci každého oddelenia v spoločnosti. Zodpovedáte za každú prácu. Ale ako pridávate ľudí do svojho tímu, uistite sa, že sa z týchto pozícií odpálite a necháte ich prevziať.
Napríklad zamestnáte nového vedúceho predaja. To je dobré rozhodnutie, jedna oblasť zodpovednosti, ktorú si môžete škrtnúť zo zoznamu. Vašou novou úlohou je nechať svoju prácu. Dostaňte sa z cesty a presmerujte energiu, ktorú ste uviedli do predaja, späť do svojej funkcie podnikového riaditeľa. Vaše nadľudské energie sú lepšie investované, keď sa zameriavajú na to, čo je potrebné na rast.
Delegovaním presuniete svoju firmu ďalej a rýchlejšie s menším úsilím.