PC tuning: Atraktívne podsvietenie

Niekomu nestačí mať funkčný a relatívne výkonný PC, ale takisto ho rád vytuní, a to aj po vizuálnej stránke. Výkon a vnútorné parametre sú síce základ, ale atraktívnejšia vizuálna forma nabudí ten správny efekt, najmä ak je osobný počítač vašim hobby.PC skrinka, modrý ventilátor.jpg
V takomto prípade sú k dispozícii PC skrinky s priehľadnou bočnou stranou. Umožňujú vidieť do vnútra a tým pádom sa môžete pochváliť komponentami, na ktorých výbere (a následnom inštalovaní) ste si dali určite záležať. Pod estetickú stránku sa podpíše tiež praktická úschova káblov, ale ten správny efekt a potrebnú viditeľnosť dopraje predovšetkým podsvietenie.
Atraktívne, ale tiež funkčné posvietenie je možné dosiahnuť viacerými spôsobmi, no k tým najznámejším sa radí využitie https://theses.cz/id/5jbh5x/ISIS_46458_xpolm76.pdf praktických led pásikov. Pokiaľ nimi zatiaľ nedisponujete, zaujať vás môžu LED pásy – záruka 5 rokov LED produkt alebo skôr farebné alternatívy či kategória RGB.
Prakticky vravíme o podsvietení vnútrajšku šikovnými svetelnými pásikmi, ktorých zdrojom žiarenia sú úsporné diódy LED. Táto forma poskytuje výber viacerých farebných možností alebo kombináciu RGB (červená, zelená, modrá), no takisto klasické svetlo. Doporučený výber je už čisto individuálny. E-shopy predávajú spravidla 5 metrové balenia, no pásik je možné skrátiť, respektíve nastrihať na niekoľko menších častí (po vyznačenom úseku). Následne je možné nalepiť pás na vrchnú časť vnútra skrinky a druhú časť nalepíme zasa naspodok. Je však samozrejme potrebné vyriešiť takisto napájanie.PC skrinka.jpg

  • V ideálnom prípade je vhodné zapojiť tieto dva káble priamo do zdroja tak, aby vznikol efekt, kedy sa podsvietenie vypne/zhasne spolu so zapnutím alebo vypnutím počítača.

Známy je ešte ďalší postup, ktorý je možné skombinovať s predchádzajúcou možnosťou. Je síce oveľa podstatne menej náročný, no vyjde drahšie. Reč je o možnosti kúpiť špeciálny ventilátor s podsvietením a ten následne nainštalovať do skrinky.

Posted in Nezařazené