Sony Experia XZ2 , XZ2 Kompakt


Sony Experie sú nám u veľmi známe. V minulosti nám priniesli výborne smartphoni , a ani tento rok nebude táto značka po zadu. Poďme si predstaviť Xperia XZ2 a jeho súrodenca XZ2 Kompakt.

telefony
 
»          Xperia XZ2
 
Tento smartphon bude výkonnou jednotkou a zároveň vlajkovou loďou značky Sony. Prichádza s procesorom Snapdragon 845 ktorý bude ťahať veľkú operačnú pamäť rám ktorá má pod svojou kapotou 4 GB .  Aby sme mohli uložiť do tohto smartphonu svoje súboru ponúka nám vnútornú pamäť ktorá je 64 GB , no myslím si že na toto zariadenie je táto pamäť primalá, pretože iné vlakové lode značiek nám ponúkajú pamäť až do 256 Giga. Ale aby sme nezabudli spomenúť tento smartphon bude mať 5,8 palcový displej s pomerom strán 18:9 a chrániť ho bude technológia v podobe  ochranného skla Gorila Glass 5.Teda malo by sa jednať o smartphon ktorý má displej až do samého okraja z pekným, ostrým zobrazovaním..
 
»          Xperia XZ2 Kompakt
 
o   tomto smartphone vieme pomerne veľmi malo. Špekuluje sa že by mal mať 4,8 alebo 5 palcový FullHD displej ktoré sú s pekným ostrým zobrazením s pomerom strán 18:9 s FullHD rozlíšením. Toto sú zatiaľ informácie ktoré o tomto smartphone vieme a bližšie informácie na predstavia , priebehu tohto roku.
 
»          Na záver však musím dodať že ony dva smartphoni od Sony nebudú mať prípojku na Slúchadlá , teda bude chýbať Audio Jack a slúchadlá budú musieť pripojiť cez mikro Usb nabíjanie. Avšak sa to dá pohodlne vyriešiť tak že si len kúpite rozdeľovací kábel do ktorého napojíte svoje staré slúchadlá a druhú stranu do smartphonu.

smarthpone
 
»          Cena obi dvoch smartphonou bude veľmi zaujímavá. Keďže ani jeden z nich by som nezaradil do vyššej strednej triedy , keďže poznáme aj iné výkone smartphoni ktoré tam patria , cena Xperia XZ2 a XZ2 Kompakt sa bude pohybovať okolo 550 a 799 eur. Samozrejme cena sa môže ešte zmeniť , ale ceny zariadení a celkové špecifikácie sa dozvieme po ich predstavení.