Posuvné dvere zo skla: Spojenie dvoch nadčasových vlastností

Ak sa pozrieme na moderné prvky pre dnešné interiéry, mohli by sme nimi zaplniť celý článok. Preto sa konkrétnejšie zamerajme na jeden podstatný prvok vo forme dverí.
Aj tie totiž v súčasnosti ponúkajú hneď niekoľko typov a prevedení z hľadiska materiálov či systému otvárania. Pokiaľ by sme mali vybrať kombináciu nadčasových vlastností a spojiť ich, vznikli by z toho posuvne sklenene dvere LMmont.Dvere, dieťa za sklom.jpg
Posuvný variant dverí so sebou prináša veľa oceniteľných a praktických výhod, ktoré si predstavíme o chvíľu. O dizajn a vizuálnu stránku sa zasa atraktívnym spôsobom stará sklenený materiál, ktorý nielenže pôsobí veľmi elegantne a štýlovo, ale takisto dokáže do interiérov prepúšťať svetlo, dodá im vzdušnosť či optické zväčšenie. Kombinácia zmieneného materiálu spolu s posuvným systémom otvárania sa tak javí ako pokrokové riešenie.
Teraz sa teda zamerajme konkrétnejšie na posuvný systém otvárania a na to, aké výhody a silné stránky so sebou prináša (prakticky pre každý interiér).
V prvom rade je to najmä efektívna úspora miesta. Ide zrejme o jeho najznámejšiu a častokrát oceniteľnú vlastnosť, najmä ak vravíme o priestoroch menších rozmerov, kedy túžime ušetriť každým centimetrom štvorcovým. Riešenie vo forme zasúvania po lište (ktorá môže byť na stene, prípadne na strope) je originálne a praktické, pričom poskytuje voľnejší priestor, než klasické krídlové otváranie.
Bezbariérovývstup je určite ďalším pozitívom prakticky pre každého, špeciálne však pre vozíčkarov.Červené dvere.jpg
Viac miesta a variabilita = viac možností alebo priestor, ktorý by inak zaberalo krídlové otváranie je vám teraz plne k dispozícii. Posuvné otváranie sklenených dverí vám navyše poskytuje možnosť elegantne oddeliť miestnosti bez toho, aby v nich vznikla príliš stiesnená atmosféra.
Zdravé presvetlenie interiéruby malo byť kľúčovým a v tomto prípade bude efekt obzvlášť kvalitný.