Slabá erekcia môže prekvapiť každého a v každom veku

Čoraz viac sa začína vravieť o fakte, že aj navonok zdravých mužov, ktorí navyše nemusia byť ani seniori, začnú prekvapovať stále pravidelnejšie sa opakujúce problémy so slabou erekciou. Potom sa pravdepodobne pýtame samých seba, kde je vlastne príčina.

V skutočnosti môže ísť o následok niektorého z veľkého množstva škodlivých faktorov. V nejednom prípade je to napríklad psychický faktor ako stres, nízke sebavedomie, prekonanie emočne ťažšieho obdobia a znížené libido. V tomto smere môže byť príčinou takisto neschopnosť sústrediť sa na styk alebo naopak myslieť na to, aby sme pri ňom nezlyhali. A najmä táto druhá myšlienka sa týka hlavne mladších a v sexe neskúsených mužov, u ktorých navyše môže dochádzať k predčasnej, resp. príliš skorej ejakulácii. Pod slabú erekciu sa popisuje tiež užívanie tlmivých liekov, najmä antidepresív.

depresia, hanba

V mnohých prípadoch ale vôbec nie je vylúčené, že ide o následok nejakej organickej poruchy pod vplyvom nezdravého životného štýlu alebo nezdravej životosprávy. Takisto dokáže byť príčinou pokles hladiny testosterónu, no dôvodom bývajú tiež problémy súvisiace s cievami alebo krvným obehom. Faktorom sú civilizačné choroby ako cukrovka, vysoký krvný tlak, upchané cievy a iné, ktorých výsledkom následne dokáže byť aj slabá alebo žiadna erekcia. Vo všeobecnosti je preto dôležité venovať pozornosť zdravšiemu životnému štýlu prakticky v každom veku. „Zabijakom potencie“ je totiž sedavé zamestnanie a nedostatok pohybu, nedostatok prechádzok na čerstvom vzduchu, samozrejme tiež cigarety a zvýšený príjem alkoholu, no takisto napríklad malá miera zdravého a pravidelného spánku (hlavne v noci).

dym z cigariet

Ale vieme, že častým riešením na odstránenie takýchto problémov býva spravidla rýchla pomoc vo forme viagry, pričom popularite sa s nástupom internetu začína tešiť tiež viagra bez predpisu. V takom prípade je ale výhodou, ak ide skôr o prírodné a liečivé prípravky, ktoré sa starajú napr. o zvýšenie testosterónu a libida, čím pomáhajú tiež k silnejšej erekcii.