Ako byť vegetariánom a neschudnúť z peňaženky


Všetci to poznáme, príde leto, slnečné lúče pália a vyháňajú nás tak k vode. Toto obdobie plavkových promenád motivuje na cestu za lepším telom najčastejšie. Aj z tohto dôvodu sa ma mnohí známi pýtajú, ako zabiť tri muchy jednou ranou; pomôcť planéte, schudnúť, zlepšiť stav pleti a neprerobiť?
 
avokádo
 
1.     Cestoviny inak
 
Na tento recept budeme potrebovať cuketu alebo šalátovú uhorku, sójovú omáčku, korenie podľa chuti (odporúčam bazalku), olivový olej, paradajky, sezam. Výhodou je to, že je možné pripraviť ho aj na RAW spôsob a tým pádom ušetriť ešte viac času.
Aký je teda postup?
 
·         zeleninu podľa výberu (cuketu, uhorku) umyjeme a pomocou škrabky nastrúhame na dlhé pásiky pripomínajúce špagety
·         pridáme koreniny, olivový olej, nakrájané paradajky, sójovú omáčku a premiešame
 
Pri RAW verzii by sme mali týmto krokom hotovo, no ak chceme, môžeme „špagety“ opražiť na panvici, kým nechytia zlatistý nádych, a na koniec dozdobiť sezamom.
 
 
2.     Plnené šampiňóny
 
Mojim tipom je v prvom rade huby kupovať na váhu, pretože sa to viac oplatí. Za približne päťdesiat centov mám dostatok väčších kúskov postačujúcich  asi na tri porcie.
Rada pridávam sušené paradajky, ktorých cena sa v akcii pohybuje aj okolo eura, olivy, údené tofu a slaný syr podľa vlastného výberu.
·         šampiňóny umyjeme a oddelíme hlavičky od nožičiek, ktoré využijeme na naplnenie
·         hlavičky naplníme sušenými paradajkami, tofu, nožičkami a olivami, ktoré ale najprv nakrájame na malé kúsky a podusíme na panvici
·         pridáme syr a uložíme na vymastený plech
·         pečieme približne 25 minút pri 180°

musli
 
3.      Bleskový vegánsky puding
 
Keďže nie je nič horšie ako nemať energiu na prípravu zložitých maškŕt, no dychtiť po niečom sladkom pod zub a zároveň chcieť aby to bolo niečo zdravé, podelila by som sa teda rada s receptom na dezert s najrýchlejšou prípravou.
·         vidličkou roztlačíme banán na kašu
·         pridáme kakaový prášok a rozmiešame, kým sa nevytvorí hmota podobná čokoládovému pudingu
·         pridáme cereálie, piškóty alebo ovocie a máme hotovo
 
 
Všetky tieto recepty potvrdzujú, že zdravé pokrmy nemusia byť vôbec drahé, zmestíš sa aj do dvoch eur, či náročné na čas, je to skôr práve naopak a najlepšia na nich je práve chuť.