Ženy potrebujú oddych


Ženy matky. Ženy podnikateľky. Ženy manželky. Ženy pracovníčky. Ženy starajúce sa o domácnosť. Máme skutočne veľmi veľa funkcií a niektoré ženy sú presvedčené o tom, že by nemali dostávať jeden, ale rovno dva platy, práve kvôli tomu, koľko vecí robia o čo všetko sa snažia. Je veľmi dôležité uvedomiť si, že ženy sa snažia a robia všetko, čo najlepšie vedia. Snažia sa o to, aby bolo všetko v najlepšom poriadku. No napriek tomu sú za to len naozaj málokedy skutočne ocenené. Prečo to tak je? Pretože to jednoducho všetci berú ako samozrejmosť. Ale samozrejmosťou je aj množstvo iných vecí, o ktoré sa jednoducho nestaráme.
 ruce na pozadí
Ženy sa snažia a vedia aj o tom, že za to takmer nikdy nebudú dostatočne ohodnotené. No napriek tomu to robíme, aj keď nás za to málokto pochváli a málokto si to váži a cení to. Občas si možno aj pomyslíme, že sme hlúpe, keď to stále robíme, ale nepomôžeme si. Niečo v nás je jednoducho zakorenené tak, že to cítime, ako keby to tak malo byť. Že jednoducho musíme a práve preto to robíme.
 odpočinek u kávy
AJ ŽENY SI ALE POTREBUJÚ OBČAS ODDÝCHNUŤ
 
Nezáleží na tom, kam pôjdu. Ale potrebujú čas pre seba, potrebujú priestor a ten im nevie dať takmer nikto. Keď si konečne vyložia nohy, pretože už navarili a poupratovali a chcú si dať vytúženú kávu, zobudí sa dieťa, ktoré dovtedy sladko spalo. Ak teda neviete, čo darovať žene, darujte jej nejaký víkendový pobyt. Potrebuje si predsa oddýchnuť a nabrať nové sily do ďalších dní, kedy bude znovu pripravená naplno sa starať o svoju rodinu, ale zároveň aj o prácu, ktorú musí vykonávať. Veľmi ťažko sa vysvetľuje, prečo ženy nevedia oddychovať doma a aspoň na malú chvíľu si povedať, že chcú pokoj. No verte tomu, že to nie je príliš ťažké. Zoberte sa aj s kamarátkou a choďte si niekam oddýchnuť. Dajte si pohár vína, vypnite mobil a verte tomu, že všetko sa vyrieši úplne samo.