Ako zvýšite výkonnosť svojich zamestnancov?

Výkonnosť zamestnancov závisí od rôznych činiteľov, ktoré ovplyvňujú ich chuť pracovať. Každý pracovník má svoj čas počas dňa, kedy je výkonnejší viac a taktiež čas kedy sa mu nič nechce. Je to vedecky dokázané, že niektorý ľudia sú aktívnejší ráno iný zas večer. No pracovnú dobu si nemôže každý len tak ľahko zmeniť.
Ak chcete svojich zamestnancov motivovať k lepším výkonom, skúste to cez odmeny. Každého najviac motivujú a lákajú peniaze. Preto im ponúknite za splnenie mesačného plánu určitú finančnú odmenu. Ak takéto plnenie plánu bude pravidelné, zvýšte dotyčnému zamestnancovi plat.

TÝM

Ďalšou investíciou, ktorou môžete podporiť výkonnosť zamestnancov je inovovať pracovné prostredie. V tmavom, škaredom prostredí bez čerstvého vzduchu alebo klimatizácie sa pracuje veľmi ťažko. Vtedy je vhodné kancelárie naplniť kvetmi, je vedecky dokázané, že kvety v miestnostiach podporujú výkonnosť pri práci. Zabezpečte dostatok svetla pomocou veľkých okien a takisto klimatizáciu, ktorú si každý môže nastaviť podľa svojich preferencií. Ak máte základné zdravé prostredie, kde sa dá pracovať, vylepšite ho aj inými aspektami, ktoré vaši zamestnanci ocenia. Zaobstarajte im bezplatné občerstvenie, v podobe čistých a sladených vôd, ale aj pochutín ako sú sladkosti či slané tyčinky, chipsy alebo orechy, ktoré sú zdravé pre mozog.

konferenční místnost

Je dôležité mať zamestnancov, ktorí spolu vychádzajú. Nikomu sa nechce pracovať na pracovisku, kde je medzi ľuďmi dusno a nedokážu sa vystáť, respektíve sa vôbec nepoznajú. Pripravujte pre nich aspoň raz mesačne, posedenie či párty kde sa môžu navzájom spoznávať a vytvoriť si tak medzi sebou priateľstvá. V priateľskej atmosfére sa pracuje oveľa lepšie, to platí aj pre šéfa, nebuďte ako diktátor, ktorý vkuse kontroluje ich prácu, ale buďte milý, priateľský a pomáhajte svojim zamestnancom.