Bicykel

Prvý bicykel je pre celú rodinu udalosťou. Zvyčajne ho kupujeme detičkám na narodeniny, alebo pod stromček na Vianoce. Nie je to lacný špás a zaslúži si preto primeranú udalosť.
Chodíte po obchodoch a prezeráte jednotlivé modely? Riaďte sa zdravým „sedliackym“ rozumom :

dětské kolo

  • Vyberte si bicykel, ktorého dizajn  a hlavne veľkosť je vhodný pre dieťa podľa veku a úrovne fyzického vývoja. 

 

  • Pre deti, ktoré nedávno sedeli iba v detskom kočíku, bude ideálnym riešením trojkolesový priateľ. Stabilný a ľahko použiteľný dizajn je najvhodnejší pre učenie, ako správne pedálovať a držať volant. Všetci sme takto začínali! Spomeňte si na svoju prvú trojkolku- či to len bola fantastická vec !

 

  • Pre deti od 95 do 115 cm (3-6 rokov ) sú určené  jednoduché odrážadlá bez pedálov, alebo dvojkolesové bicykle s pomocnými kolieskami. Už vyzerajú ako“ dospelácke“ modely, ale majú iba niekoľko funkcií. Hlavným prvkom je prítomnosť odnímateľných bezpečnostných kolies, ktoré sú pripevnené k zadnému kolesu. Zatiaľ kým sa dieťa naučí jazdiť dvojkolesovým bicyklom, neumožňujú mu spadnúť na stranu v prípade straty rovnováhy. Bezpečnosť je na prvom mieste!

 kola

  • Modely pre teenagerov už nemajú žiadne bočné kolieska a sú veľmi podobné dospelým bicyklom, len sú menšie a ľahšie. Táto skupina je určená pre deti vo veku 115 – 155 cm (vo veku od 6 do 13 rokov).

 

  • Bicykel pre dospelého človeka je kapitolou samou o sebe.

Kde sa bude používať, v akom teréne má zvládnuť jazdu. Aké má mať odpruženie, gumy, sedadlo- všetko je dôležité úmerne miere používania a hlavne využívania bicykla.
Mnohokrát sa jedná o investíciu. Áno – stojí ťažké peniaze. Pre milovníka cyklistiky ľahko stráviteľné. Pre väčšinu- nepochopiteľné.
Ľudia sú rôzni a v tom je krása sveta . Obdivujem nadšencov športu, nenávidim ale fanatikov, ktorí nevidia nič iné okolo seba.