Zvyky, ktoré Vám usporia peniaze


Korunka ku korunke a raz budete bohatí. Počuli ste tento výrok? Skúste sa držať týchto zvykov a uvidíte, že Vám šetrenie pôjde ľahko a rýchlo.

Zvyk 1: Mesačné šetrenie                  Skúste si dať záväzok, že si mesačné odložíte aspoň 5€. Tie Vám istotne chýbať nebudú a po čase uvidíte vo svojej pokladničke peknú sumu.

úspory

Zvyk 2: Recyklácia šatstva                  Nielen samotné nakupovanie v bazáre Vám ušetrí peniažky, no vyskúšajte predávať aj oblečenie, ktoré už sami nechcete. Aj keď len tričko za 2€ stále sa to nazbiera, veď pôvodne by ste ho len vyhodili.

Zvyk 3: Zľava na narodeniny              Koľko krát ste odignorovali email s ponukou a prianím k Vaším narodeninám? Viete, koľko ste mohli ušetriť? Skúste si danú vec kúpiť v akcii, veď si ju môžete odložiť do skrine, zbytočne by ste neskôr kupovali bez zľavy.

Zvyk 4: Kávu a čaj si robte doma       Ste leniví si spraviť kávu a radšej si sadnete pohodlne do kaviarne? Skúste sa prekonať a každé euro namiesto kaviarne investujte do pokladničky.

Zvyk 5: Pitný režim                             Snažíte sa dodržiavať pitný režim? Je to skvelé pre Vaše zdravie, no aj tu sa dá ušetriť nemalé množstvo peňazí. Obmedzte kupovanie balenej vody predsa čistá voda z vodovodu je sto krát zdravšia.

Zvyk 6: Trhoviská                               Už len pri spomienke na šťavnaté sladké ovocie bežíte do supermarketov a míňate neskutočné peniaze? Skúste miesto obchodov navštíviť trhovisko a nakúpiť si ovocie a zeleninu tam, uvidíte že rozdiel v cenách je ohromujúci.

Zvyk 7: Oslavujte doma                      Robíte si často oslavy či chodíte po večeroch na párty? Berte si príklad už z mladých ľudí, ktorý dobre vedia, že je úspornejšie kúpiť alkohol vo večierke a pochutnať si ma ňom doma ako ho preplatiť niekde v bare. Takže tento víkend doma a za usporené peniaze ísť nakúpiť do diskontu či benzínovej pumpy.

peníze
 
Spôsobov ako čo-to ušetriť je veľa, hlavná je ale Vaša trpezlivosť , vytrvalosť a Vaše
presvedčenie. Skúste si stanoviť cieľ, načo využijete svoje ušetrené peniažky a pôjde to
ľahšie.