Ceny v SAE – na výlety, hotely, výlety a stravovanie

Pred cestou do Spojených arabských emirátov som túto krajinu považovala za nákladnú vo všetkých ohľadoch. Ale ukázalo sa, že to tak nie je. Moja skúsenosť ukazuje, že si môžete zorganizovať prehliadku z  akejkoľvek peňaženky. V tomto článku budem hovoriť o finančnej stránke našej cesty.

centrum

  1. Po prvé, dve slová o mene v SAE. Národnou menou Spojených arabských emirátov je dirham. Platili sme však v obchodoch / kaviarňach v dirhamoch a dolároch. Ak je to žiaduce, zmena sa uvádza aj v dvoch menách. Výmenník bol v našom hoteli, ale nikdy sme ho nepoužili. V mnohých obchodoch sa na pokladni zobrazuje toto označenie, kde je popísaný výmenný kurz na doláre.
  2. Prehliadka nás 560€ (pre dvoch): na 5 nocí, s raňajkami, v 4 * hoteli, 450 metrov od mora, v meste Sharjah. V rovnakej výške sa  zahŕňa let, transfer a zdravotné poistenie. Mimochodom, pozrel som sa na ceny zájazdov v nasledujúcich mesiacoch (február – marec) so 4-hviezdičkovými hotelmi a normálnym hodnotením. Boli dosť drahé, radšej si objednávajte cez stránky, kde si zarezervujete ubytovanie vopred.
  3. Keďže cena zájazdu nezahŕňa exkurzie, na prvom stretnutí s hotelovým sprievodcom (od cestovnej kancelárie) sme vybrali 2 výlety. Prvým z nich je prehliadka mesta Abu Dhabi – $ 55. Druhou je prehliadka mesta Dubaj – 120 US). V Sharjah sme nezávisle navštívili Akvárium a Námorné múzeum. Vstup na jeden lístok – 25 dirham. Ak máte čas, môžete sa vydať na výlet loďou po Dubajskom kanáli, vidieť pamiatky z nezvyčajného uhla. Cena takéhoto výletu na Thripster je $ 100. A ešte jedna exkurzia sa mi zdala zaujímavá, cesta autom do šiestich emirátov (okrem Ad-Dhabi) za cenu 100 dolárov. Pri nasledujúcej návšteve SAE určite naplánujem nezávislú cestu alebo exkurziu do Záhrady kvetov v Dubaji. Vstupenka stojí tam – 50 dirhamov.
  4. Arabská reštaurácia. Názov reštaurácie je z ulice v arabčine, ale na značke je výrazný znak – tri ťavy. Služobný personál je zdvorilý, dokonca by som povedal prehnane zdvorilý a len muži. Pokrm je chutný, uspokojivý a bohatý. Objednali sme si šalát a teplé jedlo (kurča + ryža) – 1 porcia pre dvoch. Okrem objednávky podávali vývar, omáčky, bylinky. Celková cena pre dvoch – 38 dirhamov . Pred odchodom sme boli presvedčení  na arabskú kávu v cene  reštaurácie. Vrelo odporúčam túto reštauráciu. Alkohol, bravčové mäso, tak ako inde v Sharjah, denné menu nie je.

dubaj
Každé ráno nám hotel priniesol 0,5 litra vody na osobu, ale to, samozrejme, nestačilo. Preto sme každý deň kúpili vodu. Niekedy boli zakúpené aj jogurty, džúsy, zmrzlina, miestne sladkosti.

  • Voda 1,5 litra – 2 diharmy
  • Šťava 250 ml – 1,5 dicharma
  • Zmrzlina 125 ml – 7 diharm
  • Čokoláda 75 g – 6,5 diharm