Majetková istota? Nie sú to peniaze, ale zlato!

Vraví sa, že peniaze sú aj budú. Otázne ale je, aká bude ich hodnota. Navyše papierové peniaze sa pomaly ale isto menia na digitálne čísla, takisto sa s nimi pokúšame investovať do výhodných komodít. V neposlednom rade pôsobí aj naďalej atraktívne investíciou do kovov, predovšetkým do zlata.
Názory, že práve investícia do zlata je správnou a výhodnou cestou nezdieľajú len skúsení investori, ale takisto ľudia, čo podobné plány ešte len rozbiehajú. Je to unikátny kov, čo si drží svoju hodnotu a čo je podstatné, jeho hodnota má tendenciu rásť.

zlatá cihla

V dnešnej ekonomicky neistej dobe sa čoraz viac ľudí pozerá práve týmto smerom. Na investíciu do hodnotného kovu, čo nemá http://www.ikarmel.cz/produkt/smrt-nema-posledni-slovo podobu papierových peňazí. Do niečoho, čo si pravdepodobne udrží svoju cenu aj vo finančne neistej budúcnosti.

  • Investičné zlato je niečo, čo sa nekupuje s vidinou rýchleho zbohatnutia. Je to naopak investícia do pokrytia našej majetkovej budúcnosti.

zlaté cihly
Pretože je naozaj otázne, akú hodnotu budú mať o veľa rokov naše peňažné úspory. Vlastne to vidíme sami, že povedané ľudovo- „to, čo stojí chleba, toľko niekedy stálo päť chlebov.“ Vlastne tie zmeny sú viditeľné a hlavne citeľné už behom pár rokov. Povedané stručne, čo by ste dnes kúpili za svoj ušetrený kapitál, o niekoľko dekád alebo dokonca o pár rokov by ste za neho kúpili o dosť menej. Teda áno, peniaze strácajú svoju cenu. Je to kolotoč, v ktorom človek pravidelne musí zarábať peniaze, aby ich zas pravidelne minul.
Nemôžeme sa čudovať, že nielen skúsení investori, ale aj čoraz viac bežných ľudí túži investovať do zlata. S týmto im ale žiaľ nepomôže ani NBS a dokonca ani Mincovna Kremnica. Za účinný krok sa v tomto smere dá považovať jediné. Návšteva špecializovanej predajne, resp. mincovne v našom hlavnom mesta, ktorá vie spoľahlivo sprostredkovať zlato zo zahraničia.