Navštívte botanickú záhradu v Košiciach

Botanické záhrady, ktoré máme na Slovensku patria k tým najkrajším. Jeden zo skvostov nájdete aj v Košiciach. Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika svojim návštevníkom ponúka neopakovateľné zážitky. Okrem klasickej návštevy, sa tu totiž koná aj množstvo zaujímavých výstav.

leknín
 
Najväčšia a najkrajšia
 
Botanická záhrada v Košiciach sa rozprestiera na tridsiatich hektároch, tým sa radí k najväčšej záhrade tohto typu na Slovensku a dokonca i v Európe. Nájdete tu rozsiahli lesopark, množstvo skleníkov s exotickými  rastlinami, či oddelenie kaktusov. Ak sa chcete na vlastné oči pozrieť na gigantické sekvoje, aj tie v Košiciach nájdete.

motýl
 
Výstavy od výmyslu sveta
 
V botanickej záhrade sa konajú aj pravidelné výstavy. Navštíviť môžete napríklad výstavu motýľov, kaktusov, orchideí, či bonsajov. Z každého z týchto podujatí, si môžete odniesť aj unikátny zberateľký kúsok. Zúčastňujú sa ich totiž skúsený pestovatelia, ktorí vám navyše vedia poradiť aj so starostlivosťou o jednotlivé rastliny. Konkrétne dátumy jednotlivých podujatí nájdete vždy v dostatočnom predstihu na webových stránkach botanickej záhrady.
 
Obklopení zeleňou
 
Len pár metrov od vstupu sa nachádzajú fontány obklopené zeleňou. Tu si môžete posedieť, prečítať knihu, alebo stráviť pekné chvíle s deťmi. Počas leta sa tu navyše pravidelne sťahujú kačky. Väčšinou ide o jeden pár, ktorý si z fontány urobí svoje dočasné bydlisko. Keďže sú tieto zvieratá zvyknuté na ľudí, môžete sa k nim priblížiť na niekoľko centimetrov. Takáto mini atrakcia je výborným zážitkom hlavne pre deti.
 
Nájdete tu aj zvieratá
 
Ak sa do botanickej záhrady vyberiete s deťmi, nemusíte sa obávať, že ich svet flóry dostatočne nenadchne. V hornej časti areálu sa totiž nachádza aj MINI ZOO pre tých najmenších. Deti tu môžu vidieť králiky, zajace, sliepky, alebo kozy.