7 DOMÁCICH TRIKOV, KTORÉ VÁM UŠETRIA V KAŹDEJ SITUÁCIÍ


Škvrny na lakovaných topánkach
Keď máte na obľúbených lakovaných topánkach škvrny  je to urážlivé a priam nevkusne a púta to pozornosť nielen žien ale aj mužov. Tieto škvrny ne idú  jednoducho vyčistiť. Nepomáha Vám ani drahý prostriedok určený na čistenie obuvi? Tak potom Vám v tomto probléme pomôže pohár obyčajnej vody, do ktorej je potrebné pridať jednu polievkovú lyžicu octu. Toto riešenie by malo vyčistiť Vašu znečistenú obuv.

kalulakča

Návrat bielej
Biele veci sa vždy musia prať spoločne s bielymi alebo by ste mohli využívať bieliacu látku, aby sa odstránili škvrny a bielosť sa vrátila. Ale je tu ešte väčšia menej rozpočtová možnosť bielenia aj šedých vecí – do práčky jednoducho pridajte niekoľko tabliet aspirínu. Je to lacnejšia varianta ako kupovať drahé bielidla či pracie prášky. Dokonca môžete umývať  biely odev v aspirín aj  pred praním a uvidíte ako sa stará sivá vec stane novou.

domácnost

Častejšie kvitnúce kvety
Je potrebné, aby sa domáce rastliny zalievali studenou vodou, v ktorej boli varené cestoviny alebo zemiaky. Príde Vám to ako nezmysel? Ukazuje sa, že živiny, ktoré sa vytvárajú počas varenia, veľmi milujú kvitnúce rastliny a preto začnú kvitnúť častejšie a rýchlejšie ako obvykle. 

Nepríjemné vône
Máte nepríjemný zápach v chladničke? Viete, že si stačí urobiť čajík a vrecká od čaju jednoducho vložiť do chladničky? Čajov vrecká pohltia zápach.

vaření

Ako miešať potraviny v mixéri
Ukazuje sa, že ste vždy šľahali  jedlo v mixéri zle. Premýšľali ste nad tým, prečo sa Vám tvoria hrudky?  Aby sa všetky ingrediencie miešali v mixéri rovnomerne, musíte do nej najprv naliať kvapalinu a až potom pridávať všetko ostatné. Potom sa vytvorí lievik, do ktorého spadnú všetky výrobky a dôjde k zmiešaniu čím sa vytvorí hladké pyré.
Neviem si ani predstaviť, koľko vecí používame celý život zle a koľko peňazí sme mohli ušetriť rôznymi trikmi a maličkosťami.