Ženy, jedzte toto!

Nie len tehotné ženy by si mali dávať pozor na to, koľko vitamínov prijímajú. Mnohé zabúdame na to, že rozmanitá strava je základom, aby sme sa cítili dobre. Počas puberty, dospelosti, ale i v starobe je to tak nevyhnutné, že nedostatok spôsobuje avitaminózu. Vážne ochorenie, ktoré vyplýva ako dôsledok zamedzenia ovocia a zeleniny. Okrem toho sú na rade mnohé iné choroby, ktoré číhajú na oslabené ženské telo.

zdravá strava

Mnohé ženy namiesto rozmanitej stravy užívajú vitamíny z lekárne s nádejou, že všetko potrebné vynahradia telu v jedinej tabletke. Vedzte, že je to nie len nedostatočné, ale aj nebezpečné. Vitamíny z lekárne sú predsa len syntetického pôvodu a ani zďaleka sa nedokážu vyrovnať kvalite, ktorú by sme prijali z čerstvých surovín.

relax

Ktoré sú, tie najdôležitejšie?

Táto otázka napadne nejednu z nás. Záleží to od nášho veku, životného štýlu a zaťaženia. V puberte a v staršom veku po meno pauze je esenciálny vitamín D. Ten sa počas nášho veku čoraz menej vstrebáva, v mladosti je ho potrebné zase veľké množstvo. Je dôležité ho mať dostatok hlavne v zimnom období, kedy slnko svieti o dosť menej. Ako prirodzený prostriedok pre tvorbu déčka v našej koži je veľmi dôležité. Ako ho doplniť? Určite viete, že na kosti je dôležité mlieko  a výrobky z neho. Ďalej ryby a rôzne oleje z nich.

Vitamín Eje parťákom každej krásnej ženy. Jeho účinky si totiž všimneme na pleti, jej kvalite, ale aj na vlasoch a nechtoch. Ak sa chcete vyhnúť nejakej tej vráske zahrňte do stravy semienka a oriešky. Vitamín E je dôležitý aj na ženské pohlavné orgány. Je účinný v prevenciicýst ako aj v ich liečbe.

pochutina

A nakoniec, kto by nepoznal vitamín C? Asi jeden z najzákladnejších a najdôležitejších vitamínov. Obsahuje ho kopec plodov ako citrusy, zemiaky a kapusta. Vitamín c pomáha proti anémií a nedostatku červených krviniek. Zlepšuje vstrebávanie železa. Preto nie len pri chrípke, ale aj počas svojich dní ho pridajte do jedálnička.