Nevpustite do svojho bytu muchy

Mucholapka je určite účinným spôsobom pri boji proti muchám. Asi len málokto si však bude užívať nekonečné bzučanie uhýnajúceho hmyzu vo svojom byte. Navyše nehovoríme o trvalom riešení. Na mucholapku sa síce nalepí dostatok múch, avšak nezabráni tomu, aby nám do bytu nevleteli ďalšie.

moucha
 
Druhým spôsobom sú rôzne spreje, zariadenie do elektrických zásuviek, alebo výrobky, ktoré zapálime a ich dym pôsobí na hmyz odpudivo, alebo ho rovno usmrcuje.
Vo všetkých prípadoch hovoríme o veľmi účinných zbraniach, na druhej strane sú všetky i veľmi nevhodné ak trpíte alergiami, alebo máte deti, či domáce zvieratá. Otrávený hmyz, ktorý padá na zem, je chemickými látkami určenými na usmrtenie doslova nasiaknutý. Psi a mačky veľmi radi lovia točiace sa muchy na podlahe. Takto však do seba dostanú aj poriadnu dávku jedu. O deťoch ani nemusíme hovoriť.
Tieto prípravky však celkovo dráždia našu nosovú sliznicu, pokožku a sú veľmi nezdravé pre naše pľúca.
Rôzne dymové prípravky by sme navyše nemali nikdy používať v uzavretých priestoroch. Preto sú vhodným riešením najmä na terasy, alebo balkóny.
 
Našťastie existuje aj niekoľko prírodných spôsobov ako zatočiť s dotieravými muchami. Tu sú niektoré z nich.
 
rozmarýn

  • BYLINKY najsilnejším odpudzovačom všetkého hmyzu sú bylinky s výraznou, alebo korenistou vôňou. Ak si na okná, alebo terasu vysadíte bazalku, kôpor, rozmarín alebo bobkový list, poslúžia ako prirodzená zábrana proti  hmyzu.
  • KLINČEKYhovoríme o korení, nie o stavebných pomôckach. Výraznú vôňu tejto koreniny hmyz a predovšetkým muchy, v skutku neznášajú. Môžete ich nasypať do vrecúšok a umiestniť v blízkosti okna. Ak chcete ich účinok znásobiť, pozapichujte ich do jablka. Ovocná šťava vyťahá z klinčekov silnejšiu arómu. V tomto prípade však nezabúdajte na jeho pravidelnú výmenu. Zhnité jablko, by muchy práve naopak priťahovalo.
  • PRÍRODNÁ PASCAmuchy milujú všetko sladké. Ak z vonkajšej strany okna, umiestnite na parapetnú dosku tácku, alebo nádobku s medom, navlhčeným cukrom, alebo sladkou šťavou, väčšina múch sa zasekne práve tu a do bytu nevletia. Istotou je použiť klasickú fľašku s vyšším hrdlom. Tá zabezpečí, že muchy nebudú môcť vyletieť von.