Všetci muži sú rovnakí – pravda, alebo mýtus?

Nejedná žena sa po sklamaní vo vzťahu zaprisaháva, že sa už na žiadneho muža v živote nepozrie a nieto, žeby si s nejakým ešte niečo začala. Každý ale dobre vie, že tomu nie je tak, lebo po čase príde aj do jej života niekto, kto prelomí ľady a opäť v nej rozpáli tie povestné „motýliky v bruchu“. Prečo teda už tak dlho koluje výrok – „Všetci muži sú rovnakí?“ Nemala by teda platiť rovnica – „Aj všetky ženy sú rovnaké?“.

romantik.jpg

Nejdem obhajovať ani jednu stranu. Ak vzťah nevyjde, pravdepodobne na tom majú chybu obaja – muž aj žena. To, kto má väčší podiel viny už je pre nás záhadou, dôležité je, že zranená žena vo vzťahu, respektíve po vzťahu sa zvykne často uzavrieť do svojej ulity bezpečia s odhodlaním tam tak skoro nikoho nepustiť. Možno sa to aj niektorým podarilo, ale ak nad tým uvažujete, čítajte ďalej.
Je pravda, že vo svojej podstate je každý muž rovnaký. Vyplýva to z jasného logického prírodného zákona – muž je proste muž, má mužské ústrojenstvo, mužské zmýšľanie, mužské chápanie a podobne. Rovnako sú na tom aj ženy. Nemôžeme však, ako sa hovorí, všetkých mužov hádzať do jedného vreca. Možno vo vašom okolí bol muž, ktorý by pre vás spravil prvé posledné, ale vy ste si vybrali jeho sexi suseda s dvoma autami, ktorí vás podvádzal a klamal. Opäť – neznamená to, že každý sexi muž s dvoma autami to bude robiť, je to len exemplárny príklad.

gentleman.jpg

Možno to bude pre niekoho znieť divne, ale áno, existujú aj dobrí a správni muži, ktorých sklamali ženy. Existujú aj muži, ktorí sa chcú postarať o vás aj o vašu rodinu, nechcú vás podviesť ani to nikdy neurobia a budú si vás vážiť. Nečakajte však dokonalosť, či princa na bielom koni. Keď vy sama nie ste dokonalá, ako môžete očakávať dokonalosť od niekoho iného?
Každý z nás je len človek, ktorý robí chyby a je na ňom, ako sa z toho poučí a pôjde ďalej. Ak sa po vzťahu, ktorý bol plný sklamania necítite na to, byť s nejakým mužom, je to v poriadku. Využite ten čas na budovanie seba samej a nebojte sa, ten pravý príde v správny čas.