Ako si užiť dovolenku a zároveň pomôcť druhým

Každá jedna dovolenka býva o luxusných plážach a o zaslúženom oddychu spojeným s príjemným pobytom v službách hotela. V ponuke je mnoho luxusných a špičkových hotelov čakajúcich na zákazníkov a ich ponuka sa každým rokom zlepšuje. Nezabúdajú ani na aktivity s deťmi, o ktoré sa postarajú ich animátori – vy máte tak čas aj pre seba. Ľudia si čoraz viac uľahčujú život, a tak si zvolia väčšinou možnosť all inclusive – čo znamená, že je o vás postarané ako v bavlnke.

stopy

Všetko jedlo ako aj nápoje sú zadarmo, kúpať sa môžete od rána do večera buď v bazéne alebo v mori alebo len odpočívať a chytať bronz na ležadlách zdarma. A takto sa to odohráva deň za dňom a zrazu už ste na ceste domov. Zobrali ste si možno zopár zážitkov, ale akosi to už nestačí ? Ak vám už takýto životný štýl na dovolenke nevyhovuje, je tu niečo pre tých, ktorí zbožňujú psíkov alebo len radi pomôžu dobrej veci – ostrov menom Providenciales. Každý vášnivý cestovateľ by si mal nájsť čas zamieriť na tento čarokrásny ostrov plný radosti a šťastia.

špic

Celú záchrannú akciu má na starosti centrum Potcake Place. Ich názov je odvodený od hladných psíkov, ktorí na Bahamách vylizovali prihorené zvyšky v hrncoch. Táto dobročinná organizácia je zameraná na záchranu psov priamo z ostrovov Bahám – z Turks a Caicos. Keďže je to dobročinná organizácia, všetko týkajúce sa psíkov a starostlivosti o ne je neziskové, takže títo chlpáči predsa musia z niečoho žiť. Vymysleli im teda vlastnú pláž, na ktorej sa psy môžu voľne pohybovať a žiť tak plnohodnotný šťastní život.

štěně

Mnohí návštevníci sa tu tešia z nových členov rodiny, ktorí im prirástli k srdcu práve na tomto ostrove – tak ako v každom útulku aj v tomto je možnosť adopcie. Podmienky na ňu sú z cela nenáročné. Treba mať pri sebe len všetky doklady a dovŕšených 25 rokov. Ak tieto podmienky spĺňate a patríte medzi zodpovedných ľudí rátajúcich s komplikáciami spojenými so starostlivosťou o zvieratko, máte právo stať sa vhodným adeptom pre adopciu. Ak si bohužiaľ nemôžete dovoliť mať psíka doma, nemusíte vôbec smútiť. Môžete si ich zobrať na celý deň von, hrať sa s nimi a tráviť s nimi čas, ktorý si každý jeden z nich zaslúži. Ide väčšinou o psíkov malých plemien a hlavne o roztomilé šteniatka, z ktorých nejedno získa vytúžený domov. Títo štvornohý chlpáči sú šťastní za každé jedno pohladenie a čas venovaný len a len im. Zaujal vás tento ostrov ? Ak áno, nie je nad čím ďalej rozmýšľať !