Cestovanie na dovolenku s deťmi


Ak ste rozhodli že pôjdete na dovolenku s deťmi je dobré si určiť s Akým dopravným prostriedkom pôjdete. V každom prostriedku cestovanie iné.
 
·         Cestovanie autobusom či vlakom
Tieto dva dopravné prostriedky sú síce najlepším spôsobom ale môžete mať  s deťmi veľké komplikácie. Autobusom či vlakom nie je možné si urobiť prestávku, Alebo ak vaše deti s niečím nesúhlasia môžu plakať a ostatným cestujúcim to môže vadiť. Ďalším problémom môže byť aj prestupovanie ktoré predĺži čas  príchodu na vašu dovolenku.

vlak
 
·         Cestovanie lietadlom
Lietadlo je  veľmi dobrým prostriedkom na cestovanie, avšak nie pre deti. Niektoré deti nie sú na cestovanie lietadlom zvyknuté a preto sa boja ísť do lietadla. V kedy môže nastať veľké množstvo komplikácií a cestovanie môže byť komplikované. Cestovanie lietadlom je skôr voľnejšie pre deti staršie ako 12 rokov. Tieto deti sú samostatné a už vedia ako sa môžu zabaviť aj počas cestovania v lietadle.
 
·         Cestovanie autom
Cestovanie autom má  množstvo výhod. Niečo výhodou je že môžete zastaviť kdekoľvek a kedykoľvek . Môžete si urobiť prestávku ako dlho chcete. Že bude prestávka 5 minútová alebo 20 minútová je už len na vás. Nechcete cestovať v noci môžete prenocovať v hoteli alebo v aute Poprípade si urobiť tie kemp pri ceste. Prečo sa nemusíte báť že sa niečo stane a môžete ma neustále pod kontrolou. Ďalšou veľkou výhodou je že si sami môžete určiť kedy si zvoliť odchod a príchod na dovolenku. Poslednou ty si môžete vyrobiť prakticky čokoľvek. Môžete hrať hry s deťmi Prípadne sa s ním vyrozprávať spievať si a všetko s čím sa dá v aute zabaviť. Cestovanie autom môže priniesť aj niečo pozitívne. Napríklad že počas cesty môžu poznávať okolitú krajinu a naučiť sa niečo nové pamiatkach či budova ktoré po ceste môžu vidieť.
 
Najlepšie cesto na dovolenku vtedy keď je vodič oddýchnutý a pripravený na dlhú cestu. V noci vodič Musíš oddýchnuť. Vtedy ho môže nahradiť spolujazdec ale ako som už spomínal vyššie môžete prestať niekde hotely v aute a už si urobiť malý kemp pri ceste. Veľmi sa hrať späť ku deťom. Cesta bude dlhá treba ich neustále zabávať a rozptyľovať. Preto si dopredu Pripravte hry alebo čokoľvek čo by vaše deti mohol na chvíľku zabaviť.

pláž
 
Dnešná doba nám skracuje čakanie aj technika.
Konečne máte pri sebe autonabíjačku toto rozdelenie môže trvať Len pár hodín a potom sa vaše deti budú ľudí . Potom si na rade vy A vy musíte vymyslieť ako zabaviť vaše deti na ceste za dobrodružstvom.