Malá detská izba – tipy na vytvorenie priestoru, ktorý si vaše deti zamilujú

Či už hľadáte inšpiráciu na dekoráciu dievčenskej alebo chlapčenskej izby, vždy je dôležité začať s postieľkou a úložným priestorom. Na výber máte mnoho nádherných dekorácií a môžete sa skutočne realizovať a využiť svoje estetické cítenie. Hoci by ste mali brať do úvahy, že deti raz vyrastú, nič vám nebráni zaistiť im krásny priestor na odpočinok a na hranie.

postel

Farba by mala byť v rovnováhe
Použitím sýtej farby môžete malú izbu ľahko zaplniť. Preto by ste priestor mali ponechať biely, čo však nevylučuje použitie vzorov prípadne obľúbených detských postavičiek. Izbu oživia farebné závesy či záclony prípadne obliečky na periny. Skúste použiť aj vankúšiky a koberčeky. Skvelou voľbou sú aj stolové lampičky alebo maľba na stenu.

Vyberte správnu posteľ
Posteľ je asi najzásadnejšou vecou, ktorú musíte brať do úvahy. Tradičné poschodové postele vám ušetria miesto, ak máte dve detičky. Za zváženie stojí, či radšej nekúpiť detský nábytok namiesto dospeláckeho a ušetriť tak miesto. Takúto posteľ môžete kúpiť v užšom a kratšom prevedení. Musíte si zvážiť, či kúpite takúto posteľ, keď viete, že o pár rokov budete musieť kupovať väčšiu.

Použite tapetu len na jednu stenu
Dnes dostanete kúpiť skutočne nádherné tapety s detskými motívmi. Nezúfajte. Hoci jednoduchšie je vo všeobecnosti lepšie, čo sa týka malých priestorov, aj tu sa to dá. Ak dáte tapetu len na jednu stenu a pred ňu dáte nábytok, izba bude roztomilá a očarujúca.

ložnice

Odhadnite tvar izby
Zariadiť čudne tvarované izby môže byť záludné. Využite výklenky a vyberte nábytok, ktorý do tohto priestoru zapasuje. Nad to môžete dať box s hračkami. Pod previsy môžete dať nočný stolík alebo komodu. Hodí sa aj mäkký sedací vak, ktorý poskytne pohodlné sedenie.

Investujte do multifunkčného nábytku
Príliš veľa nábytku zmenšuje priestor v izbe, preto je dobré rozhodnúť sa, čo vaše dieťa potrebuje a čo nie.