Prázdinové zážitky poskytne aj cestovanie s mobilným domom

Niekedy sme dotlačení do kompromisných riešení, ktoré sú v danej situácii výhodné pre obidve zúčastnené strany, tak to môže byť aj v prípade, ak sa rozhodujete medzi stálym bývaním a mobilheimom, ktorý môže byť aj alternatívou známeho karavánu. Hoci myšlienka bývania vždy na inej adrese je naozaj príťažlivá. Mobilné domy sú na trhu už takmer 80 rokov a ich korene siahajú do USA. Medzi obyvateľmi Ameriky sú veľmi populárne a dnes ich tam vlastní mnoho rodín, ktoré ich využívajú na bývanie celej rodiny, na rekreačné ubytovanie alebo ako priestory na podnikanie, napríklad ako rýchle občerstvenie, kaderníctva či iné druhy prevádzok. Miesto na podnikanie tak môžete striedať podľa toho ako sa vám to páči alebo kde je to výhodnejšie. Mobilheimy sú známe svojou nízkou energetickou nákladnosťou a možnosťou aj celoročného využitia.

Postavte ho kam chcete

Sezónne určenie mobilných domov je ľahké zmeniť na možnosť celoročného obývania revitalizáciou, čo zahŕňa výmenu okien s jednoduchým zasklením za izolačné, dodatočné zateplenie, zaizolovanie prívodu vody a dôležité je mobilheim vybaviť aj kúrením na tuhé palivo. Záujemcovia o mobilné domy tento druh bývania sa môžu obrátiť na dovozcu mobilných domov na Slovensko a do Čiech, ktorý vám ponúkne dom od holandského výrobcu Maat Chalets, známeho vyše 40 rokov svojimi špičkovými domami či chatami na rekreáciu a ktoré vyrába v plnej výbave a na kľúč.

Karavany brázdia cesty aj u nás

V mobilheime sa nachádzajú izby, spálňa a obývacia izba, kuchyňa, sprchový kút a WC, všetky sú už vybavené nábytkom, v obývacej izbe je rozkladacia sedačka, v spálni pohodlné postele, kuchyňa je plne vybavená modernými spotrebičmi a navyše sa tam nachádza aj množstvo odkladacích priestorov. Ak máte záujem rozbehnúť biznis a podnikať na širšom území, je mobilný dom ako stvorený práve pre vás. Zároveň uspokojí aj požiadavky rekreačného využitia počas letnej sezóny, kedy ním môžete zažiť putovanie po celom území a na všade zažiť niečo zaujímavé.