Spôsob čistenia: profesionálne upratovacie tajomstvá

Udržujte poriadok

  • najskôr vyberieme odpadky, preložíme špinavé jedlá na umývadle, odstránime všetok prebytok z každej police a stola, vyhodíme to čo nechceme.

 čistota

  • pokračujte v mokrom čistení pomocou mikro vlákna a leštiacich prostriedkov. Na sklo je to jeden typ utierky, pre lakovaný nábytok to je iný, pre okná – taktiež iný. Použitím špeciálnych leštiacich prostriedkov sa vytvorí ochranný povlak, ktorý zabraňuje usadzovaniu prachu.

 

  • všetko, čo potrebujete na pranie, je potrebné prať pravidelne v 15-minútovom režime. Záclony, obliečky na vankúše, koberce, textilné dráhy a všeobecne textilné výrobky akéhokoľvek druhu by sa mali prať aspoň raz za týždeň;

 

  • Nakoniec čistíme kúpeľňu a kuchyňu, potom zlikvidujeme použité handry. Výnimka – leštiaca handrička;

 uklízení

  • Nakoniec rozprašujeme dezinfekčné voňavé prostriedky. Zvyčajne v každej izbe používame vlastnú vôňu (citrusové plody sú vhodné pre kúpeľňu, kvetinové pre vstupnú chodbu a obývaciu izbu a prirodzené upokojujúce vône do spálne).

Čistota – vec technológie

  • Profesionál by mal nasledovať novinky a používať ich v práci. Čistenie jednoduchou a zábavnou úlohou je jedným z dôležitých cieľov. 

rukavice
Riešením všetkých problémov môže byť dobíjací vysávač, napríklad  Kärcher'sVC 5 Cordless . Výhodou modelu je kombinácia vysokého sacieho výkonu so zníženou hladinou hluku a kompaktnej veľkosti (iba 62 cm v zloženom stave). Podlahy, čalúnený nábytok, schody a dokonca aj regály – s bez šnúrovým vysávačom Kärcher VC 5 je hračka ,  čistenie je omnoho rýchlejšie. Vysávač je možné skladovať aj pod posteľou alebo v zásuvke. Model funguje bez nabíjania po dobu 40 minút. Dosť dlhá doba na povysávanie celého bytu či väčšieho domu.  Prístroj vám pomôže urobiť inak nudnú prácu čistenie domu jednoduchým a príjemným zážitkom. Samozrejme, je to len jeden z typov, hlavné je mať aspoň nejaký vysávač.