Univerzálna farba na drevo pre dokonalý vzhľad vášho dreva!

Ochrana dreva je niečo, čo nesmie zanedbať nikto, kto má isté drevené výrobky v interiéri i exteriéri svojho domu a záhrady. Drevo je prírodný materiál, krásny na pohľad a jedinečný svojimi vlastnosťami, avšak pokiaľ sa oň nestaráme, veľmi rýchlo sa tieto jeho vlastnosti strácajú a drevo zostane navonok a vo vnútri znehodnotené. Nedovoľte svojim dreveným výrobkom zostarnúť a používajte kvalitné farby na drevo, ktoré ich nielen ochránia, ale dodajú mu mladistvý a svieži vzhľad. Prečítajte si, prečo je potrebné farby na drevo používať pravidelne a aké druhy sú na trhu dostupné.

barevné dřevo

Čo všetko sa považuje za farby na drevo?

Farba na drevo je istou kategóriou, do ktorej spadajú nielen samotné farby, ale takisto aj impregnačné a ochranné prostriedky na drevo, vďaka ktorým sa drevo dožije oveľa viac ako bez pravidelného ošetrovania. Oleje, lazúry, laky, krycie farby, to všetko patrí medzi farby na drevo a pokiaľ sa chystáte kúpiť takýto prostriedok na drevo, mali by ste si ujasniť, čo ním chcete vlastne docieliť. Chcete drevo prekryť alebo ho iba jemne natrieť aby stále vynikla kresba dreva? Budete drevo používať v interiéri alebo v exteriéri? Chcete ho ochrániť pred rôznymi drevokaznými škodcami alebo proti poveternostným podmienkam ako je dážď, sneh či vietor? Týmito otázkami získate odpoveď na to, aká farba na drevo bude pre váš drevený výrobok najvhodnejšia.

staré okenice

Krycia farba na drevo – kedy je ideálne ju použiť?

Krycia farba na drevo je vhodná najmä vtedy, pokiaľ chcete kresbu dreva úplne prekryť. Ukrývajú v sebe však oveľa viac ako iba vlastnosť klasických farieb. Drevu dodajú požadovanú farbu a navyše ho vyživia zvonku aj zvnútra. Krycie farby na drevo sú odolné aj voči poveternostným podmienkam a tak môžete takéto drevo kľudne nechať vonku celú zimu. Pokiaľ vaše drevo nie je v príliš dobrej kvalite, krycie farby budú v tomto prípade úplne ideálne. Dokážu totiž zakryť menšie aj väčšie nedostatky na dreve a dodajú mu dokonalý vzhľad. Upozorňujeme, že nie je vhodné používať krycie farby na drevo bez použitia takzvaného základu. Základ by mal byť priesvitný a vysoko ošetrujúci. Náter zvoľte podľa toho, či chcete drevo umiestniť do interiéru alebo exteriéru.
Oveľa viac informácií o farbách na drevo nájdete na internetovej stránke https://carodreva.sk/.