Aké dámske spoločenské šaty sú vhodné na ples?

Sezóna plesov a bálov začína v úvode roka, po sviatku Troch kráľoch a trvá celé fašiangové obdobie, až do Popolcovej stredy, kedy začína obdobie pôstu. Pre všetkých milujúcich zábavu je to ideálny čas na uvoľnenie sa, odreagovanie pri tanci a trávenie času v dobrej spoločnosti priateľov a známych. Pre dámy je to príležitosť, predviesť sa v novej róbe a z kazety šperkov vytiahnuť tie luxusnejšie. Pri výbere dámskych spoločenských šiat na plesovú príležitosť platí jedno pravidlo, ktorým je dĺžka šiat. Presnejšie povedané, mali by siahať po zem.

šaty

Príprava na ples

Pri príprave na takú príležitosť, akou je ples, by si dámy mali dať záležať a nenechávať si ju na poslednú chvíľu. Ak chcú na plese zažiariť a cítiť sa výnimočne, musia byť dámy dokonale zladené, teda šaty, kabelka, topánky a šperky by mali byť vybraté tak, aby nepôsobili rušivo, ale navzájom sa dopĺňali. Všetky doplnky sa odvíjajú od dámskych spoločenských šiat. Tie by mali byť vybraté tak, aby sa v nich dobre cítila ich nositeľka. Nie je nutné striktne sa držať aktuálnych trendov. Ak nie ste stotožnená s fialovou farbou, nebudete si v tomto odtieni vyberať šaty, len preto, že je momentálne „in“. Určite sama najlepšie viete, v ktorej farbe sa cítite dobre, a ktorá pasuje k farbe pokožky a vlasov. Najdôležitejší parameter pri výbere dámskych spoločenských šiat je rešpektovanie proporcií dámy, aby vyzdvihli prednosti a zakryli prípadné nedokonalosti. Dámske spoločenské šaty, vhodné na ples nemusia byť honosné, ani komplikované svojím strihom. Stačí, že budú dlhé, elegantné, prevedené zo zaujímavého kvalitného materiálu.

modré šaty

Topánky, kabelka, šperky

Dámske spoločenské šaty sú základom celého plesového outfitu. Večernú toaletu doplníme vhodnými lodičkami, ktoré by mali mať plnú špičku aj pätu. Nezabúdajme zvoliť pohodlnú obuv, v ktorej budeme môcť pretancovať celú noc. Kabelka je nevyhnutný doplnok dámy na plese. Vyberte si malú spoločenskú kabelku, ktorá bude ladiť k topánkam. Šperky dokážu vyzdvihnúť krásu šiat, ale pozor na to, aby ich nebolo veľa. K jednoduchým šatám si môžeme dovoliť mohutnejšie šperky, naopak, k šatám ktoré sú ligotavé a nápadné, volíme len jemné šperky. Celý slávnostný outfit zavŕši dokonalý účes a profesionálny mejkap.
Elegantné dámske spoločenské šaty, v ktorých budete kráľovnou večera nájdete na https://www.glashgirl.sk/.